Візит Папи Бенедикта XVI до Іспанії був бездоганно організований і пройшов без пригод. Крім того, прекрасна трансляція освячення собору Святого Сімейства (Sagrada Família) в Барселоні, безумовно, стала рекламою для міста і архітектури Антоніо Гауді.

Папа римський Бенедикт ХІV
Іспанія обговорює візит Понтифіка

У той же час, відзначають у статті El Periodico, з точки зору відносин між іспанською державою і Католицькою Церквою візит Папи виявився набагато менш сприятливим.

“Слова Папи Ратцингера, виголошені в літаку по дорозі в Сантьяго де Компостела, не відповідали атмосфері, що передувала візиту (…). Алюзії на антирелігійну обстановку 1930-х років були нетактовні, як визнав вчора прес-секретар Святого престолу Федеріко Ломбарді. Точно так само звинувачення в “агресивному секуляризму” уряду, який 24 години перед візитом відмовився приймати закон про релігійну свободу, – не просто упущення, але справжня помилка. Погляди на зміст інших висловлювань Бенедикта XVI можуть розходитися, але в цьому питанні слід висловити різке неприйняття з боку тих , хто розуміє, що світська держава – єдина можливість демократичного співіснування в плюралістичному суспільстві“, – підкреслює видання.

На закінчення Папа закликав до діалогу, який, на думку El Periodico, є єдиним можливим шляхом.

“Шкода тільки, що єдина попередньо не написана промова Папи – сподіваємося, що вона була також єдиною, заздалегідь не обдуманою, – затьмарила його візит”, – відзначає видання.

Джерело El Periodico

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.