Новини світу. Згідно з даними екзит-полів, до парламенту Молдови проходять чотири партії, але жодна з них не отримує більшості голосів виборців.

ні одна з партій не отримала більшості голосів

Всього в дострокових парламентських виборах брали участь 20 партій і 19 незалежних кандидатів. Опитування виборців на виході проводили румунські та молдавські соціологи.

За даними, отриманими Румунським інститутом аналізу і стратегій (РІАС), Партія комуністів на чолі з колишнім президентом Володимиром Вороніним набирає 26%, Ліберально-демократична партія Молдови (прем’єр-міністр Володимир Філат) – 34,4%, Демократична партія (колишній спікер Маріанн Лупу) – 15,1%, Ліберальна партія (в.о. президента Міхай Гімпу) – 15,6%. Решта партій не долають необхідного мінімуму в 4 голосів%.

Згідно з опитуванням молдавського Центру соціологічних досліджень і маркетингу СBS-AXA, Партія комуністів отримує 33,8%, Ліберально-демократична партія Молдови – 32,2%, Демократична партія 14%, Ліберальна партія – 10%.

Незалежно від того, чи наберуть більшість голосів комуністи чи ліберал-демократи, ні одна партія не набирає більшості, необхідної для формування уряду, тому політичним силам доведеться вести розмови про створення коаліції, інформує Бі Бі Сі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.