газети
Газети повністю пропадуть через 10-15 років

1 листопада. Газети в тому вигляді, до якого ми всі звикли закінчать своє існування протягом найближчих 10-15 років. Розрахунки відомого футуролога і бізнес-стратега Роса Доусона наводить видання The Australian.

Згідно з пророцтвом Доусона, найстрімкіший вихід у Мережу загрожує американським друкованим виданням. Вже до 2017 р. щоденні газети в США перестануть друкуватися. Новинний контент, на якому вони переважно спеціалізуються цілком перекочує в Інтернет.

За версією експерта слідом за американськими виданнями ринок покине «папір» і в Європи. 2019 р. відбудеться «похорон» найстаріших британських та ірландських газет. Роком пізніше до прогресивного клубу приєднаються Норвегія і Канада. Фінські і сінгапурські газети можуть протриматися ще пару років, французька і німецька преса дотягне до 2030 року.

«Це природний процес – у розвинених країнах перехід газет в Мережу стрімкий і необоротний. Преса в колишньому вигляді вимирає, її зміст не відповідає ні духу часу, ні фінансовим можливостям», – вважає Росс Доусон.

До 2040 року лише жителі кількох десятків держав будуть користуватися звичайними газетами. Мова про деякі країни Африки, Латинської Америки і, можливо, Океанії. Російську паперову пресу Доусон поставив в один ряд з турецькою, мексиканською та монгольською – футурист спрогнозував тотальний відхід в онлайн до середини 30-х років цього століття.

До теперішнього часу не більше 5-7% паперових газет, що видаються повністю перекочували в Інтернет. Поки що майже кожен такий відхід викликає помітний резонанс. Так у 2007 р. найстаріше шведське видання Post-och Inrikes Tidningar в один момент зникло з продажу в кіосках. Газета видавалася з 1645 року!

У 2009 р. онлайн-версія стала єдиною формою для сторічної американської Christian Science Monitor, за нею пішла і Ann Arbor News, газета з 174-річною історією.

Що стосується пристроїв для читання інтернет-видань, на сьогодні найбільш перспективним напрямком вважається розвиток всіляких планшетів типу iPad та аналогів. Однак той же футуролог Доусон переконаний, що протягом найближчих 10 років може статися черговий переворот. Розробки в області гнучкого електронного паперу дійдуть до користувачів, і тоді читачі отримають свої газети майже в тому ж вигляді, до якого вони звикали протягом кількох століть.

Джерело Утро.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.