Дельфіни, що живуть на волі перейняли у дресированих побратимів вміння танцювати на хвості над поверхнею води, причому зробили це виключно заради власного задоволення.

Дикі дельфіни
Дикі дельфіни танцюють заради забави

Про таке відкриття заявили австралійські вчені, що спостерігають за морськими ссавцями, повідомляє BBC.

Дослідники з австралійського Товариства захисту дельфінів і китів вже кілька десятиліть ведуть спостереження за цими тваринами, які у гирлі річки Порт-Рівер поблизу міста Аделаїда. Останнім часом фахівці помітили, що все більше число диких дельфінів регулярно демонструють трюк, що показують і їхні дресировані побратими в дельфінаріях. Вони починають швидко плескати хвостовим плавцем по воді – так, що все їхнє тіло піднімається в повітря, і вони як би “танцюють” на морській поверхні.

Спочатку таке вміння демонстрували дві самки дельфіна, які отримали від вчених клички Біллі та Уейв. Пізніше цього ж “номеру” навчилися ще чотири дельфіни – дитинча Уейв на прізвисько Талула, доросла самка дельфіна Бьянка та її дитинча Хоуп, а також ще одне дитинча на ім’я Бабблс.

Як вважають дослідники, морські тварини перейняли незвичайний трюк один у одного, ініціатором виявилася немолода вже Біллі. 22 роки тому вона деякий час жила в дельфінарії, де навчилася “танцювати на хвості”. Повернувшись в дику природу, Біллі не забула набутих навиків, яких у неї навчилися її побратими.

Фахівці відзначають, що такі “трюки” не є природною поведінкою для дельфінів. За всю багаторічну практику спостережень вчені тільки один раз помітили, як такий же стрибок над водою скоїв інший дельфін, який не входить до “танцювальнуої трупу”. Очевидно, це сталося випадково.

Доктор Майк Босслі, що входить до групи дослідників з Аделаїди, відзначає, що подібна поведінка не приносить дельфінам ніякої практичної користі, так що вони “танцюють” виключно для власного задоволення. На думку вченого, це свідчить про наявність у дельфінів зачатків культурної поведінки / якщо розуміти культуру в широкому сенсі як передачу засвоєних зразків поведінки всередині співтовариства /.

“Культурна поведінка помічена в деяких видів тварин, наприклад, шимпанзе, – говорить доктор Майк Босслі. – Однак у більшості випадків вона носить утилітарний характер. Як правило, це пов’язано з пошуками їжі. Наприклад, шимпанзе використовують паличку, щоб діставати термітів з їхнього гнізда …

Наскільки ми можемо зрозуміти, ці “вправи на хвості” дельфіни здійснюють просто заради забави. Для них це щось на кшталт фізичної та емоційної розрядки – як танці або гімнастика у людини. Загалом, це ще один важливий приклад, який свідчить про схожості поведінки людей і дельфінів “- говорить доктор Босслі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.