сума покупок досягає 900 млрд доларів

Федеральна резервна система США (ФРС) скуповує державні цінні папери на суму в 600 млрд доларів, щоб пожвавити ринок праці, пише Die Presse.

У середу ввечері глава ФРС Бен Бернанке повідомив, що його відомство прийняло рішення відкрити “грошовий вентиль”. Крім покупки державних цінних паперів будуть оновлені облігації, термін дії яких закінчується. Таким чином, відзначає видання, сума покупок досягає 900 млрд доларів США.

Експерти обгрунтовують своє рішення негативними тенденціями на ринку праці, результатом яких стає падіння приватної купівельної активності. За словами Бернанке, основна процентна ставка Центробанку як і раніше буде триматися на рівні 0-0,25%.

“За допомогою своєї політики “дешевих грошей “ФРС намагається впоратися з відносно несприятливими кон’юнктурними даними: наприклад, високим для Америки рівнем безробіття, що становить 9,6%”, а також інфляцією, низький рівень якої (0,8%) загрожує перерости в дефляцію . Ціни, що знижуються можуть призвести до падіння споживчої активності, оскільки населення буде робити ставки на подальше падіння цін.

Як відзначає видання, після офіційно оголошеної стратегії ФРС провідний американський індекс Dow Jones трохи підріс.

Джерело Die Presse

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.