Барак Обама
Обамі варто задуматися, що він робить не так

1 листопада. Економіка та громадяни загрузли в боргах, представники політичних кіл не можуть домовитися: в Америці немає нікого, хто міг би вивести країну з кризи, зауважує Der Tagesspiegel.

Корпорація Apple і її глава Стів Джобс тріумфують: вони здолали конкурентів. Щодня у світі продається 160 тис. iPhone і 47 тис. iPad. Однак, зауважує автор публікації, проблема якраз у тому, що Apple для США – швидше виняток. Продукти з Америки практично неконкурентоспроможні на світовому ринку. Частка експорту у ВВП впала до 12%.

“Напередодні виборів в Конгрес американці вже не вірять обіцянкам світлого майбутнього: ситуація в країні викликає дуже серйозні побоювання”, – пише видання, додаючи, що сам президент Обама визнає, що “населення придушене”.

Країна до сих пір відчуває на собі наслідки кризи, незважаючи на те, що рецесія позаду. До цих пір кожен 10-й американець залишається без роботи – це вдвічі більше, ніж на початку кризи.

“Подібна ситуація на руку опозиції. Якщо у вівторок Бараку Обамі не пощастить, в майбутньому в обох палатах Конгресу будуть домінувати республіканці – і президенту навряд чи вдасться провести важливі закони. Це загрожує політичним патом, наслідки якого передбачити неможливо”, – пише німецька газета.

США розплачуються сьогодні за те, що протягом багатьох років нерозважливо витрачали гроші. Вартість багатьох будинків впала на 25-30%. Тепер у минулому залишився і споживчий бум – на тлі кризи з роботою і боргів багато громадян змушені економити. Не кращі справи і у компаній. Через рік, за оцінками експертів МВФ, заборгованість Америки буде вищий за ВВП. Можливий навіть грецький варіант розвитку подій.

Єдиною дійовою особою в США, здатною на рішучі заходи, є Федеральна резервна служба США. Глава ФРС і його відомство ухвалили рішення дати черговий поштовх американській економіці на цьому тижні і послабити долар для компенсації обмінного курсу. Мова йде про викид у фінансову систему величезної доларової маси і збільшенні покупки держпаперів, пояснює видання. На думку експертів, це найпростіша можливість для американців позбутися від боргів.

Джерело Der Tagesspiegel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.