Новини світу. 11 листопада. Литва. Депутат парламенту Литви Лінас Каралюс позбавлений мандата. За це проголосували його колеги на засіданні Сейму сьогодні.

парламент Литви
Сейм Литви нещадний до прогульщиків

Процедура вотуму недовіри відносно Каралюса була ініційована у зв’язку зі скандальною історією початку 2010 року. Депутат тоді пропускав пленарні засідання, стверджуючи, що доглядає за хворим батьком. У ході розслідування, з’ясувалося, що насправді він відпочивав у Таїланді.

Додаткову гостроту скандалу додало те, що Каралюс передав свою депутатську картку колезі Олександру Сахаруку (обидва є членами фракції Християнської партії), щоб той голосував під час його відсутності.

Фракція Християнської партії не входить до складу правлячої коаліції. До радикальної опозиції вона також не відноситься.

Комісія з етики, що розглядала цю справу, прийшла до висновку, що обидва депутати порушили парламентський статут і підірвали репутацію Сейму. Пізніше був навіть направлений запит до Конституційного суду, який попросили оцінити поведінку Каралюса і Сахарука. КС заявив, що парламентарії порушили конституцію і депутатську присягу.

Перед вирішальним голосуванням Каралюс вибачився перед колегами, заявивши, що «повів себе безвідповідально по молодості». Він також висловив надію на те, що йому і Сахаруку все ж таки дадуть шанс реабілітуватися і «гідно служити Литві».

За вотум недовіри Каралюс в підсумку проголосували 89 депутатів (для того щоб позбавити його мандата, необхідно було як мінімум 85 голосів). Сахарук свій мандат зберіг (проти нього набралося всього 80 голосів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.