Про ракети- через sms

З червня майбутнього року в Ізраїлі почне діяти система оповіщення на випадок ракетних ударів з боку Ірану, Лівану, Сирії або Гази, пише Франческо Баттістіні у статті, опублікованій на сайті газети Corriere della Sera.

“Безкоштовне повідомлення: “Увага, ракета падає тобі на голову!”. Текст не обов’язково буде виглядати так, але зміст буде саме таким. З червня майбутнього року у випадку ракетної атаки з боку Ірану, Лівану, Сирії або Гази, на всіх ізраїльських стільникових телефонах можна буде “своєчасно” отримати тривожне повідомлення “, – пише видання.

Під словом “своєчасно”, за твердженням міністерства оборони, що займається реалізацією цього проекту, мається на увазі одна хвилина, нібито достатня для того, щоб перейти в бомбосховище, наявне в кожному житловому будинку. “Нова Централізована система тривоги розміщується в секретному бункері в пустелі Негев. У цій системі використовуються сенсори, які з точністю розраховують траєкторію польоту ракети і визначають район поразки. За частку секунди, через sms, вібросигнал, аудіопопередження і світловий сигнал на дисплеї, програма відправить сигнал тривоги на всі телефони, що функціонують в даній зоні. Одночасно сигнал SOS буде переданий по радіо і ТБ, через інтернет-сайти, світлові табло, вуличні гучномовці.

“Це унікальна система колективного превентивного оповіщення у світі”, – стверджують військові. Вона створена ізраїльською компанією при співпраці зі шведською компанією Ericsson. Програма обійшлася в 7 млн доларів, повідомляє автор статті.

“Кожного тижня в адресу Ізраїлю звучать погрози про ракетний дощ. З деяких пір з території Гази поновилися спорадичні пуски ракет Qassam. В Ізраїлі готуються до гіршого. За даними доповіді, не так давно підготовленої Військовим командуванням тилу, у разі регіонального конфлікту найбільшому ризику піддається Тель-Авів. Не випадково в ході недавньої реконструкції центральної площі театру Хабіма було вирішено побудувати чотири підземні поверхи з великими комірами з кожного боку: вони будуть служити парковкою для тисячі автомобілів, але у випадку надзвичайної ситуації послужать гігантським притулком для громадян”, – пише автор статті.

За оцінками військових, у випадку ракетного нападу удари будуть нанесені по Хайфі і Беер-Шеві. А Єрусалим? Як не дивно, в ізраїльському військовому сценарії на випадок надзвичайної ситуації нічого не говориться про столицю Ізраїлю. Тому що священне місто вважається особливим випадком. Всі можуть цілитися в нього, як з півночі, так і з півдня. Але хто наважиться робити це всерйоз і завдати удару в серце трьох головних релігій?”, – задається питанням автор статті.

Джерело Corriere della Sera

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.