22 листопада. США. Найбільший в світі виробник безалкогольних напоїв Coca-Cola відкликав з американського ринку 22 000 склянок з фірмовим дизайном, після того як у складі фарби був виявлений канцерогенний кадмій, повідомляє в понеділок агентство Франс Прес.

Coca Cola береже своїх клієнтів

“Незважаючи на те, що фарба, за допомогою якої були розписані стакани, дійсно містила кадмій, концентрація цієї речовини була незначною і не представляла ніякої шкоди для здоров’я наших клієнтів”, – говориться в заяві компанії.

“Ми нерідко відкликаємо свою продукцію з ринку, якщо вона не відповідає нашим стандартам якості … навіть якщо немає ризику для здоров’я людей або відповідного розпорядження влади”, – цитує агентство прес-реліз Coca-Cola.

У червні цього року найбільша в світі мережа швидкого харчування McDonald’s відкликала з ринку більше 13 мільйонів склянок, прикрашених зображенням популярного мультиплікаційного персонажа Шрека та іншими героями з однойменного мультфільму, виявивши, що у фарбі міститься кадмій.

Вдихання кадмієвого пилу швидко призводить до захворювань, часто смертельних, дихальних шляхів і нирок (найчастіше – ниркова недостатність). Поглинення будь-якої значної кількості кадмію викликає негайне ураження печінки і нирок.

Отруєння кадмієм є причиною хвороби, що вперше була описана в Японії в 50-х роках ХХ століття і отримала назву «Ітай-ітай» (що дослівно означає “боляче-боляче”).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.