Надра банк
Експерти говорять про закриття банків

6 листопада. Подальша підтримка державою рекапіталізованих банків безперспективна. Якщо не знайдеться приватний інвестор, ці фінустанови доцільно ліквідувати. Таку думку озвучили голова правління банку “Форум” Ярослав Колесник та голова правління “ОТП Банку” Дмитро Зінков.

“Я не бачу перспективи в подальшій державній підтримці рекапіталізованих банків … Важливо, щоб уряд і Національний банк розуміли, що час змінився. І не збільшення капіталу повинно бути, а реструктуризація або виведення їх як токсичних (з ринку). Потрібно приймати інші рішення, але ні в якій мірі не робити інвестиції, тому що це інвестиції в нікуди “, – підкреслив Колесник.

Разом з тим, за словами Зінкова, однією з головних проблем рекапіталізованих банків є відсутність у них стратегії розвитку. Враховуючи ж поточний стан фінустанов, банкір припустив, що у разі продажу ними можуть зацікавитися, швидше за все, тільки колишні акціонери.

“У мене немає ілюзій, що іноземні інвестори побіжать за цими українськими активами. Може бути, є акціонери, які раніше були біля керма, і вони зацікавлені, щоб назад ці організації отримати. Якщо такого сценарію немає, то, на мій погляд, варіант закриття , ліквідації цих банків є одним з тих, які необхідно уважно розглянути і в жодному разі не знімати з порядку денного “, – зазначив він.

Нагадаємо, раніше держава рекапіталізував чотири комерційних банки: “Укргазбанк”, “Родовід Банк”, “Надра” і банк “Київ”.

Джерело УБР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.