Тарас Березовець

2 листопада. Політтехнолог, директор консалтингової компанії Berta Communications Тарас Березовець розповів «ДЕЛУ» про причини провалу на місцевих виборах політичних сил Сергія Тігіпка та Володимира Литвина.


Передвиборча кампанія партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» стала однією з найдорожчих в ході нинішніх виборів до місцевих рад. При цьому підтримка цієї політичної сили з боку виборців була вкрай низькою. За даними екзит-полів, «Сильна Україна» набрала всього 4,3%. «Народна партія» Володимира Литвина отримала ще менше голосів. Про причини провалу на місцевих виборах політичних сил Сергія Тігіпка та Володимира Литвина розповідає політтехнолог Тарас Березовець.

“Виборча кампанія до місцевих рад була досить нудною. Вона показала втома народу від виборів і політичних сил. Це підтверджує і високий відсоток людей, які голосували «проти всіх».Ще одна небезпечна тенденція – радикалізація політичних настроїв електорату. Зокрема, збільшення підтримки таких політичних сил як «Свобода».Підтримка цієї сили збільшилася не тільки на Заході, але і на Південному Сході України.

Що стосується політичної сили Володимира Литвина, то це вже друга провальна виборча кампанія. Перша була в 2006 році до Верховної Ради, коли пройти йому до парламенту не вдалося. Литвин тоді використовував гасло «МИ», яке не знайшло підтримки. Рекламні кампанії Литвина завжди дуже схожі на комерційну рекламу.Причина провалу на нинішніх місцевих виборах – відсутність запиту на таку політичну силу як «Народна партія» Литвина, яка раніше позиціонувала себе як якась «третя сила». На даний момент біполярна система – Партія регіонів vs БЮТ вже не існує. Вона пішла в минуле, поступившись місцем більш фрагментованій системі, де є «Фрон Змін» Арсенія Яценюка, «Сильна Україна» Сергія Тігіпка, комуністи.

Також невдалою була рекламна кампанія, хоча виконана на високому рівні. Для того, щоб реклама була успішною, вона повинна бути побудована або на негативі, або на якомусь конфлікті. Або показувати унікальність політичної сили. Цього в кампанії Литвина не було.Провал Литвина на місцевих виборах регіонали можуть використовувати в якості тиску на нього як на голову парламенту. Я не виключаю, що це стане однією з причин зняття його з посади спікера Верховної Ради. Щоб зняти спікера регіоналам достатньо набрати 226 голосів. Посада глави уряду цікава для Партії регіонів, багато в чому вона є ключовою. Тим більше, що навіть без депутатів Литвина за рахунок перебіжчиків у Регіонів є 226 голосів, необхідних для прийняття рішення в Раді.

З іншого боку, я не думаю, що питання зняття Литвина – це питання найближчого часу. Регіоналам зараз є чим зайнятися.

Ще однією провальною кампанією стала кампанія Сергія Тігіпка. Він також не зміг реалізувати потенціал третин сили, що так активно використовував на президентських виборах. Тігіпко став жертвою власного комерційного підходу до формування представництв своєї партії на місцях. Він пред’являв найменше вимог до кандидатів від своєї сили. Мали місце навіть корупційні скандали з продажем місць.

Але головну у провалі роль зіграв сам Тігіпко – його активну участь у розробці нового Податкового кодексу, жорстка позиція щодо підвищення пенсійного віку. Таке позиціонування не сприяло збільшенню підтримки електорату.Думаю, що після місцевих виборів його ставки дуже сильно впали. Регіони розглядали можливість призначити Тігіпка на місце Азарова. Зараз від цієї ідеї відмовилися. Сергій Тігіпко не реалізував себе як сильний загальнонаціональний проект. При цьому знімати його з посади віце-прем’єра регіони теж не будуть”.

Політтехнолог, директор консалтингової компанії Berta Communications Тарас Березовець розповів «ДЕЛУ» про причини провалу на місцевих виборах політичних сил Сергія Тігіпка та Володимира Литвина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.