14 листопада. Британське правосуддя втрачає зв’язок з народом: тут явно перестали розуміти класичний англійський гумор, через що жартувати в “Твіттері” стає все небезпечніше. У листопаді трапилося відразу дві події, що підтверджують цю гіпотезу.

Twitter
У Twitter жартувати не можна

Як повідомляє Fast Company, у цей день суд відхилив апеляцію сумно відомого “твіттер-бомбіста Пола Чамберса (Paul Chambers), а член ради Ердінгтона (передмістя Бірмінгема) Гарет Комптон (Gareth Compton) був заарештований за невдалий жарт на адресу журналістки-мусульманки.

На початку січня цього року Чамберс, засмучений тим, що потрібний йому аеропорт закрили через рясний снігопад, написав у своєму мікроблозі: “Аеропорт Робін Гуд закритий. У вас є тиждень з хвостиком на те, щоб навести там порядок, інакше аеропорт злетить на повітря!! ”

У результаті його заарештували на підставі Закону про тероризм, допитали, пред’явили звинувачення, а потім, у суді, оштрафували на 1000 фунтів стерлінгів. До того ж, Чамберса звільнили з роботи.

Чамберс подав апеляцію, яка не була задоволена позавчора: суддя не тільки визнала його запис у “Твіттері” загрозливим, а навіть збільшила штраф втричі – до 3000 фунтів.

Ну а політик Гарет Комптон постраждав через британську журналістку угандійського походження Ясмин Алібхай-Браун (Yasmin Alibhai-Brown), яка сповідує іслам. Її погляди на низку питань дратують консервативно налаштованих громадян. Цілком природно, що Комптон, будучи членом Консервативної партії, негативно сприйняв її недавній виступ на радіо і не втримався від критики у “твіті”, в якому попросив кого-небудь забити Ясмін Алібхай-Браун камінням до смерті.

Комптон незабаром вибачився за цей коментар, але журналістку це вибачення не задовольнило.  “Якщо б я, жінка-мусульманка, сказала про нього те, що він сказав про мене, в наш час війни з терором, мене б заарештували”, – заявила Алібхай-Браун.

Заарештували, втім, самого Кромптона. Щоправда, його відпустили під заставу, але зате його членство у Консервативній партії було призупинено на час розслідування.

У зв’язку з останніми подіями Майкл Косгроув (Michael Cosgrove) з Digital Journal виступив на захист британського гумору.

“Британський гумор менш скутий, ніж багато інших, і деякі люди з інших країн можуть вважати його образливим. Це їхнє право, але у нас є право на наше почуття гумору”, – написав він.

Джерело Вебпланета

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.