Новини технологій. 20 листопада. Браузер Firefox встановлений на комп’ютерах більше 400 мільйонів користувачів. При цьому 140 мільйонів з них користуються інтернет-браузером кожен день.

Mozilla Firefox
Mozilla Firefox наступає на Internet Explorer

Про це йдеться в річному фінансовому звіті Mozilla Foundation за 2009 рік, опублікованому сьогодні. У документі підкреслюється, що популярність програми для перегляду веб-сторінок зросла не в меншій мірі завдяки мобільній версії Firefox. Не так давно “вогняна лисиця” стала доступною для власників смартфонів на базі Android 2.0+ і Maemo.

Згідно зі звітом, виручка компанії за минулий рік збільшилася на 34% і досягла $104 мільйони (в порівнянні з 78 мільйонами доларів, зафіксованими в 2008 році). Також зросли і витрати на комп’ютерне обладнання та співробітників – з $49 мільйонів в 2008 році до $61 мільйонів в 2009 році.

Основним джерелом доходу для Mozilla як і раніше залишається партнерство з пошуковими системами – велика частина виручки в 2009 році поступила від інтернет-корпорації Google, а також від “Яндекса”, Yahoo, Amazon і eBay.

“Ми сподіваємося, що наші пошукові партнери залишаться надійним джерелом прибутку для Mozilla у майбутньому”, – наголошується в доповіді.

Зараз браузер Firefox займає друге місце за популярністю в світі. Відповідно до недавнього звіту дослідницької групи Net Applications, частка “вогняної лисиці” на світовому ринку інтернет-браузерів в жовтні 2010 року склала 22,82%. Браузер від Mozilla значно випереджає Google Chrome, але відстає від Microsoft Internet Explorer.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.