біопаливо
Біопаливо завдасть значної шкоди середовищу

7 листопада. Великобританія. Дослідники з лондонського Інституту європейської екологічної політики (IEEP) підготували дослідження, згідно з яким біопаливо шкідливіше для природи, ніж бензин. На їхню думку, використання біопалива веде до збільшення викидів вуглекислого газу.

Як вважають британські вчені, збільшення емісії вуглекислого газу відбудеться, в першу чергу, за рахунок збільшення посівних площ для культур, які будуть перероблятися на біопаливо. Експерти IEEP проаналізували плани 23 європейських держав щодо розвитку біопалива до 2020 року. Згідно з цими планами до 2020 року в Європі до 9,5% споживаного палива на транспорті буде мати біологічне походження (з пальмового масла, ріпаку, буряків тощо).

Однак для досягнення такого рівня в Європі доведеться вирубати до 69 тисяч квдаратних кілометрів лісів і перепрофілювати вже існуючі сільськогосподарські угіддя (пасовища, поля) для посіву технічних культур. Це відповідає, як мінімум, площі двох Бельгій. Вирубка лісів призведе до того, що викиди вуглекислого газу в Європі можуть вирости до 56 мільйонів тонн щорічно, що відповідає майже 20-26 мільйонам автомашин з бензиновими двигунами.

Джерело DPA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.