Новини світу. 21 листопада. Намагання врегулювати конфлікт між Палестиною та Ізраїлем виглядають ще більш мрячно. Беньяміну Нетаньягу не вдалося переконати своїх депутатів у потрібності припинити будівництво на Західному березі Йордану.

Палестина, Ізраїль, США
Вічний конфлікт

Прем’єр-міністру Ізраїлю Беньямін Нетаньяху не вдалося переконати депутатів його фракції погодитися на чергову пропозицію США про повторне заморожування будівництва в єврейських поселеннях на Західному березі Йордану.

В неділю Нетаньяху провів екстрену зустріч з депутатами своєї фракції. Практично половина депутатів правлячої партії виступили проти додаткового мораторію на будівництво, наполягаючи на тому, що попередня десятимісячна заморозка не принесла Ізраїлю ніяких результатів, окрім подовження списку вимог з боку палестинського керівництва.

В обмін на згоду на заморожування уряд США обіцяв накласти вето в ООН на одностороннє проголошення палестинської держави. При цьому американська сторона поки не представила своїх зобов’язань і пропозицій у письмовому вигляді.

Засідання лідерів правлячої партії пройшло на тлі багатотисячної демонстрації поселенців, які протестують проти потенційного додаткового припинення будівництва ще на три місяці. У демонстрації взяли участь п’ятеро з 13 партійних опонентів прем’єр-міністра, які мали бути присутніми на засіданні.

Нагадаємо, раніше Палестинська автономія висунула ультиматум, що сяде за стіл переговорів з Ізраїлем, якщо ті в свою чергу продовжать мораторій на будівництва поселень.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.