Новини світу. 11 листопада. Мінськ. Уряд Білорусі вирішив виявити «економічно пасивних громадян», простіше кажучи – нероб (туніядців).

нероби
В Білорусі проведуть перепис економічно неактивних осіб

За офіційною версією, робиться це виключно в статистичних цілях. Проте експерти вважають, що таким чином білоруські власті намагаються виявити політичних опонентів і тих, хто ухиляється від податків.

«Повний портрет трудових ресурсів країни» санкціонований спеціальною постановою білоруського Ради міністрів.

«В даний час є інформація про тих людей, які працюють, навчаються, служать в армії, знаходяться в місцях позбавлення волі, числяться безробітними. Але економічно пасивні люди практично залишаються за кадром», – заявив начальник Головного управління політики зайнятості та народонаселення Мінпраці Білорусії Микола Кохонов.

За його словами, державу цікавлять «стать, вік, освіта, місце проживання, джерела формування сімейного бюджету, чи роблять вони спроби працевлаштуватися або намагання отримати спеціальність, чи не виїжджають на заробітки за кордон», повідомляє БелТА. Шукати тих, хто «за кадром», підуть по будинках: щоквартальне вибіркове обстеження домашніх господарств на предмет зайнятості працездатних стане регулярним кожного року.

«Пробні» перевірки обіцяні вже з січня.

Рядові білоруси вважають, що реальна мета «облави на дармоїдів» – спроба обкласти їх податками: істотна частина громадян працює неофіційно. А ось опозиція побачила у владній ініціативи політичний мотив.

«Я думаю, що це ще одна гамівна сорочка, яку влада спробує надягти на інакомислячих громадян. Постараються підвести під якусь відповідальність, щоб люди не займалися політичною діяльністю. Як говорить Лукашенко, не мітингувати, а лопату в руки!»- заявив лідер Об’єднаної громадянської партії Анатолій Лебедько.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.