Новини України. 30 листопада. Уряд Азарова та провладна парламентська більшість ухвалили закон, який скорочує виплати найманим працівникам за відрядження.

Андрій Павловський
Андрій Павловський: Азаров знов б'є по найманих працівниках

Про це повідомив міністр праці та соціальної політики опозиційного уряду Андрій Павловський.

За його словами, ухваленим сьогодні законом пропонується доповнити статтю 121 Кодексу законів про працю України (КЗпП) частиною четвертою, згідно з якою «працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором», а розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

При цьому Павловський звернув увагу на те, що чинний КЗпП передбачав виплату заробітку за увесь час відрядження, що включає також час проїзду працівника до місця призначення і назад, передає прес-служба БЮТ.

Водночас Андрій Павловський зазначив, що новим законом оплата праці працівнику у відрядженні передбачається лише за виконану роботу, без врахування часу проїзду і робочих днів за графіком.

На думку бютівця, застосування цієї норми на практиці може призвести до погіршення умов оплати праці працівників у відрядженні. За змістом документу оплата праці працівникам, які направлені у службове відрядження, має здійснюватися лише “за виконану роботу”, а не за всі робочі дні у відрядженні, включаючи дні проїзду працівником до місця призначення і назад, коли працівник з об’єктивних причин не міг виконувати роботу відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором.

Павловський підкреслив, що таким чином уряд Азарова наніс черговий удар по правам найманих працівниках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.