Вибори комп'ютиризують

4 листопада. Прем’єр-міністр України Микола Азаров вважає за доцільне удосконалити виборче законодавство. Під час зустрічі з представниками Європейського парламенту в середу в Києві він висловив думку, що в України є всі можливості за два роки перейти на електронну систему голосування, повідомляється на сайті українського уряду.

На думку Азарова, перш за все в Україні необхідно спростити технологічно складну процедуру виборів. “Уявіть собі масштаби: 36 тисяч виборчих ділянок, 500 тисяч членів виборчих комісій різного рівня, більше 1 мільйона спостерігачів. Все це нові люди, вони збираються за місяць до виборів, і далеко не всі вони знають виборче законодавство. Зараз вони займаються надзвичайно важкою роботою : величезний обсяг паперової документації, і все це необхідно опрацювати в стислі терміни, не забуваючи про можливе перерахунку голосів, тобто, якщо вони навіть механічно помилилися і буде перерахунок, то це спричинить за собою вже кримінальну відповідальність”, – зазначив він.

Микола Азаров висловив переконання, що за ці два роки реально удосконалити виборче законодавство і професійно підготувати майбутніх членів виборчих комісій.

Глава уряду також вважає, що кількість членів виборчих комісій необхідно істотно скоротити: “18 членів виборчих комісій – це дуже багато. Потрібно вже зараз домовитися: може, залишити 10 людей – п’ятеро від влади і стільки ж від опозиції”.

При цьому прем’єр-міністр підкреслив, що таку роботу необхідно проводити з залученням опозиційних партій.

Він нагадав, що президент України Віктор Янукович відповідним розпорядженням створив спеціальну робочу групу з питань вдосконалення виборчого законодавства.

Джерело УБР

Премьер-министр Украины Николай Азаров считает целесообразным усовершенствовать избирательное законодательство.

Во время встречи с представителями Европейского парламента в среду в Киеве он высказал мнение, что в Украине есть все возможности за два года перейти на электронную систему голосования, сообщается на сайте украинского правительства.

По мнению Азарова, прежде всего в Украине необходимо упростить технологически сложную процедуру выборов. “Представьте себе масштабы: 36 тысяч избирательных участков, 500 тысяч членов избирательных комиссий разного уровня, более 1 миллиона наблюдателей. Все это новые люди, они собираются за месяц до выборов, и далеко не все они знают выборное законодательство. Сейчас они занимаются чрезвычайно тяжелой работой: огромный объем бумажной документации, и все это необходимо проработать в сжатые сроки, не забывая о возможном пересчете голосов, то есть, если они даже механически ошиблись и будет перерасчет, то это повлечет за собой уже уголовную ответственность”, – отметил он.

Николай Азаров выразил убеждение, что за эти два года реально усовершенствовать выборное законодательство и профессионально подготовить будущих членов избирательных комиссий.

Глава правительства также считает, что количество членов избирательных комиссий необходимо существенно сократить: “18 членов избирательных комиссий – это очень много. Нужно уже сейчас договориться: может, оставить 10 человек – пятеро от власти и столько же от оппозиции”.

При этом премьер-министр подчеркнул, что такую работу необходимо проводить с привлечением оппозиционных партий.

Он напомнил, что президент Украины Виктор Янукович соответствующим распоряжением создал специальную рабочую группу по вопросам совершенствования избирательного законодательства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.