Pontiac
GM ліквідувала марку Pontiac

1 листопада. Один з культових брендів американської автопромисловості – Pontiac – припинив своє існування. Марка ліквідована через рік після того, як її власник – корпорація General Motors (GM) – оголосив про реструктуризацію компанії і згортання виробництва.

Автомобілі під маркою Pontiac виробляли з 1926 року. Особливу популярність у свій час здобули такі марки як Bonneville, GTO і Firebird TransAm. Машини часто знімали в голлівудських фільмах 1960-70-х років, однак з 1980-х продажі Pontiac постійно знижувалися.

З часу заснування першого заводу Pontiac у Мічиган-Сіті (США) ця марка була націлена, насамперед, на представників робітничого класу. Через 30 років компанія опинилася на межі зникнення. Але GM врятувала марку, маркетологи пов’язали бренд Pontiac з автогонками і почали розробляти образ потужного агресивного автомобіля.

Модель GTO з двигуном V8 стала головним успіхом компанії в 1960-і роки. У 1968 році продали майже 1 млн автомобілів під маркою Pontiac. Ніколи пізніше цей успіх повторити не вдалося.

У 1990-і роки конструктивні недоробки, виявлені у низці моделей, завдали серйозного удару по іміджу марки серед покупців спортивних машин. Коли ж серйозні труднощі почалися у всієї корпорації GM, керівництво було змушене піти на заходи щодо економії коштів, у тому числі відмовитися від збиткових брендів, таких як Pontiac, Saab і Saturn.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.