10 листопада. Єгипет. Нью-Йоркський музей Метрополітен поверне Єгипту 19 предметів з скарбів гробниці Тутанхамона, повідомила у середу Вища рада у справах старожитностей Єгипту, передають РІА “Новости”.

Загалом США повернуть 19 фігурок

Мова йде про невеликі предмети, зокрема фігурки, висота яких не перевищує двох сантиметрів. Увага археологів привернула бронзова фігурка собаки і частина браслета у вигляді Сфінкса, виконані з особливою ретельністю.

Ці предмети були занесені в опис знахідок гробниці Тутанхамона, але пізніше опинилися у дочки археолога Говарда Картера. Всі ці предмети були вивезені з Єгипту ще в першій половині ХХ століття. Підтвердити їх справжність допомогли сучасні дослідження американських учених.

Повернення цих предметів стало можливим завдяки високоморальним діям музею Метрополітен. Артефакти повернуться до Єгипту в червні 2011 року і будуть виставлені в Каїрському музеї, де знаходиться основна частина експозиції скарбів гробниці Тутанхамона.

Гробниця Тутанхамона, який жив і правив Єгиптом більше трьох тисяч років тому, була відкрита британським дослідником Говардом Картером в 1922 році в Долині Царів поблизу Луксора на півдні Єгипту. Загальна вага знайдених в гробниці тільки золотих виробів і прикрас перевищила 1,2 тонни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.