Рішення суду стане орієнтувальним для американського суду

6 листопада. США. Федеральний суд США зобов’язав Джеммі Томас-Рессет виплатити півтора мільйона доларів за незаконне розповсюдження 24 музичних треків.

Після чотирьохрічних судових розглядів федеральний суд США встановив суму, яку повинна буде заплатити уродженка Міннесоти Джеммі Томас-Рессет за розповсюдження композицій, захищених авторським правом. 24 пісні обійшлися пірату в півтора мільйона доларів.

Відповідач виклала в мережу 1700 композицій, скориставшись файлообмінним сервісом Kazaa. У результаті діяльності обвинуваченої треки скачали більше двох мільйонів користувачів. У 2006 році Американська асоціація звукозаписної індустрії (RIAA), що представляє інтереси правовласників, подала до суду. Матеріали для звинувачення були вибірково підготовлені по 24 композиціях.

Федеральний суд США – вже третя інстанція, в якій розглядається справа. Законами США встановлено діапазон матеріальної відповідальності за кожне порушення від 750 $ до 150 $ тисяч. Предметом настільки тривалих розглядів є сума штрафу, яку потрібно виплатити відповідачу.

Основним аргументом захисту був той факт, що законодавство про захист авторських прав розроблено для боротьби з підприємцями, які заробляють гроші на чужій інтелектуальної власності, а не для боротьби з приватними особами.

Захист просив знизити суму стягнення до мінімуму, тоді загальний штраф склав би $ 18тисяч. Представники RIAA наполягали на максимально можливому штрафі. Попередній вирок, який був винесений в січні, не влаштував ні відповідача, ні RIAA. Тоді мова йшла про загальну суму штрафу 56 $ тисяч. Обидві сторони подали апеляцію.

Ця справа важлива для звукозаписної індустрії тим, що остаточний вирок стане прецедентом, на який буде орієнтуватися судова система США в майбутньому. Рішення федерального суду може бути знову оскаржене.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.