Китай, люди, населення
Китай почав перепис населення

1 листопада. У Китаї почався перший за десять років перепис населення. Для його проведення найнято майже 6 мільйонів чоловік. Китайський уряд сподівається, що результати перепису допоможуть встановити число робітників-мігрантів, яких, за деякими оцінками налічується понад 200 мільйонів осіб.

Проведення перепису в Китаї являє собою складну задачу, тому що населення країни перевищує цифру в 1,3 мільярда осіб. Найскладнішим буде встановити чисельність мігрантів, які не мають постійного місця проживання. Як зазначив у своїй недавній промові прем’єр-міністр Китаю Вен Жибао, робітники-мігранти потребують поліпшення умов праці та життя.

Протягом останніх років, десятки мільйонів китайців переїхали із сільської місцевості до міст у пошуках роботи. Але багато хто з них маргіналізувалися і не квапляться ставати на державний облік. Уряд розраховує виявити таких громадян за допомогою перепису.

Ще одне з головних завдань – визначення числа дітей в Китаї, яке, як правило, занижено. Унаслідок жорстких умов державної політики “Одна сім’я – одна дитина», багато сімей не реєструють своїх дітей. Уряд пообіцяв не застосовувати жорстких санкцій до сімей з незареєстрованими дітьми, якщо ті візьмуть участь у переписі, а для бідних сімей буде передбачена виплата штрафів в розстрочку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.