долар, гроші
$32 мільярди під час держзакупівель у Росії - відкати

1 листопада. Росія. Щонайменше п’ята частина витрат на закупівлі в Росії осідає в кишенях корупціонерів, і відкати перевищують 1 трильйон рублів ($32 мільярдів) на рік, визнав Кремль. Рівно на таку суму чиновники вирішили підвищити податки з наступного року.

Про “найбільш консервативну оцінку” крадіжки при державних закупівлях президенту Дмитру Медведєву повідомив у п’ятницю начальник його контрольного управління Костянтин Чуйченко.

“У даний момент на ринку закупівель для державних і муніципальних потреб витрачається до 5 трильйонів рублів бюджетних коштів. Економічний ефект від очищення закупівель, за найбільш консервативними оцінками, може перевищити 1 трильйон рублів”, – цитують Чуйченко допущені на зустріч російські агентства.

Медведєв переклав “економічний ефект від очищення” на російську:

“Якщо скористатися простою російською мовою, обсяг крадіжок можна знизити на трильйон рублів. 10 мільйонів контрактів укладається, і значна частина з них містить відкати, спилюються гроші”.

Медведєв оголосив боротьбу з корупцією пріоритетом свого президентства, проте за неповні три роки його перебування в Кремлі ситуація лише погіршилася, і Росія скотилася в рейтингах на саме дно: підлеглі Медведєва і його старшого партнера по правлячому тандему Володимира Путіна зараз поступаються в продажності лише колегам з Афганістану, М’янми і Сомалі.

Медведєв пообіцяв вдарити по розкраданню “оптимізацією” держзакупівель. Попередні спроби на цьому терені зробили систему прозорішою завдяки організації конкурсів і публікації їх умов в інтернеті, звідки громадськість дізналася, як міліціонери на гроші платників податків купують золоті ліжка, а лісники – автомобілі “люкс” з масажними кріслами.

Джерело Reuters

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.