сша
Америка втрачає роль наддержави

Сьогодні Америка дивиться на своє сьогодення і майбутнє песимістичніше, ніж Британія, Німеччина і навіть Японія, зауважує оглядач The Times Анатоль Калецкі.

У теленовинах “балакучі голови” перетворилися на “волаючі”, вони кричать про банкрутство держави у безпросвітному економічному становищі, корупції чиновників, зраді всіх моральних цінностей. Навіть реклама не дає перепочинку – це заклики купувати золоті монети і злитки як єдину гарантію від неминучого обвалу долара та гіперінфляції.

У такому настрої США погано годяться на роль глобального лідера.

“Більше того, нація, яка загрузла в песимізмі на межі параної, несе загрозу і світу, і сама собі”, – пише оглядач.

Одним із симптомів він вважає безпрецедентну поляризацію політичного життя в США. Як очікується, в результаті листопадових виборів республіканці отримають більшість у Палаті представників і настане політичний параліч як мінімум до закінчення першого терміну Обами. Праві і ліві люто ненавидять одне одного, центристи, а це переважна більшість американців, збентежені крайнощами і лівих, і правих.

У політичної поляризації можливі дві причини. Перше пояснення – що це просто паніка в умовах економічного занепаду і безробіття. До того ж багато сил, які на виборах хочуть спровокувати велике зрушення населення вправо, зацікавлені в нагнітанні відчаю, вважає автор. Отже, після виборів усе заспокоїться, і американці повернуться до своїх серйозних занять – будуть робити гроші.

“Друге пояснення – куди більш тривожне. За деякими гіпотезами, США вступили на ранню стадію перманентного зниження їх міжнародного статусу, і американці не можуть змиритися з припиненням світового панування своєї країни”, – відзначається у статті.

У такому випадку політика США стане ще більш дисфункціональною, яка загрузла в крайнощах: населення відкине “американську мрію” і політичні ідеали “винятковості США“, які були сполучними факторами в суспільстві іммігрантів. Ще небезпечніше – дії інших країн, які наважаться кинути виклик старіючій світовій державі, вважає автор.

За матеріалами Inopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.