Терористи
ЗМІ: США налякала Європу якимись невідомими терористами

Держдепартамент США застерігає американців: якщо ви куди-небудь їдете, остерігайтеся… чого-не-будь, іронізує в блозі на сайті The Los Angeles Times журналіст Ендрю Малколм з приводу розпливчастої заяви, розповсюдженої в неділю.

“Можливо, десь в Європі існує загроза терактів “Аль-Каїди”, що стосується чи то літаків, чи то метро, чи то кораблів, чи то залізниць. Або інших елементів туристичної інфраструктури – яких, не уточнюється. І, можливо, теракт буде масштабний”, – переказує він заяву Держдепартаменту.

За словами європейських і американських офіційних осіб, застереження засноване на чутках серед терористів і свідченнях якогось полоненого, який навчався в терористичному таборі.

Можливо, влада не знає, де саме готується теракт. Або знають про можливі об’єкти удару, але не хочуть сполохати терористів, так як інформатори продовжують добувати дані. Застереження, навіть розпливчасте, необхідне заради безпеки суспільства і політиків, підсумовує автор. Якщо влада не застережить населення, через те, що володіла надто розпливчастою інформацією, але теракт станеться, преса підніме шум.

Тим часом у Європа заявляє, що терористи “Аль-Каїди” готували напад на ряд об’єктів в Європі і навіть збиралися захопити Ейфелеву вежу, щоб скидати з неї туристів по ходу переговорів із владою. Уряди низки європейських країн, у тому числі Німеччини і Франції підвищили рівні терористичної небезпеки, після отримання спецслужбами подібної інформації.

“Люди, яких ми підозрюємо – ісламісти з Європи або США, з паспортами країн, з якими їм легко уникнути контролю поліції і розвідок, в тому числі, і радіолокаційнного”, –  заявив координатор ЄС по боротьбі з тероризмом Жиль де Керш.

“Виникає питання про нову європейську систему збору даних про пасажирів. І мені, і багатьом відповідальним національним лідерам, є необхідною вироблення нових інструментів контролю у зв’язку з новими загрозами, “- додав він.

Водночас певні країни розробляють вже нову систему, і найбільш активні в цьому питанні Данія і Франція.

За матеріалами Euronews, Inopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.