космос
Вчені знайшли мільйони планет таких як Земля

30 жовтня. Вчені з Університету Каліфорнії в Берклі опублікували свої підрахунки, згідно з якими кожна четверта зірка близька за типом до Сонця може мати планети, схожі на Землю. Таких зірок у нашій галактиці налічується від 20 до 60 мільярдів.

Згідно з підрахунками астронома Ендрю Ховарда з Університету Берклі, який проаналізував 166 зірок, у яких були знайдені за останні 5 років планети, в міру віддалення зірки від Сонця в бік центру галактики Чумацький шлях зростає ймовірність знаходження в таких системах планет, схожих з Землею. Мова йде про планети, що мають масу від 0,5 до 2 земний. За розрахунками вченого, кожна четверта зірка, близька за типом до нашого Сонця, може мати у своїй системі одну таку планету.

“Близько 23% таких зірок можуть володіти планетами, схожими на Землю”, – пояснив Ховард. У Чумацькому шляху налічується всього від 100 до 300 мільярдів зірок, з яких кожна п’ята близька за типом до Сонця. Виходячи з цього можна припустити, що кількість зоряних систем, які мають планети земного типу може обчислюватися, як мінімум, десятками і навіть сотнями мільйонів.

Втім, кілька астрономів поставилися до підрахунків Ховарда досить стримано. На їхню думку, надії на велику кількість планет земного типу не є безпідставними, однак виміряти математичну ймовірність їх знаходження вкрай складно.

Раніше, астрономи Стівен Вогт з Університету Каліфорнії і Пол Батлер з Інституту Карнегі виявили, що на відстані всього 20 світлових років від Землі в системі зірки Gliese 581 існує планета, яка є практично двійником Землі і може бути навіть населена. Втім, до цієї інформації велика частина наукового співтовариства поставилася прохолодно.

Джерело Spiegel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.