Хвороба Альцгеймера
Затяті курці мають всі шанси зустрітися з Альцгеймером на старості

27 жовтня. Крім того, що сигарети є причиною розвитку хвороб легенів, серцево-судинної системи, ракових захворювань, у завзятих курців ризик розвитку старечого недоумства вище в два рази.

«Куріння в середньому віці впливає на ризик розвитку хвороби Альцгеймера та інших когнітивних розладів – як у чоловіків, так і у жінок», – розповідають дослідники з Нової Зеландії та США.

У ході дослідження вони вивчали дані про 21123 літніх людей 50-60 років. За 20 років 5367 осіб отримали діагноз деменції, з яких 1136 – хвороби Альцгеймера. Це – найпоширеніша форма старечого недоумства, при якому люди поступово втрачають пам’ять, здатності мислити і доглядати за собою. Щорічно хвороба Альцгеймера вражає 26 мільйонів чоловік.

Люди, які курили більше двох пачок сигарет на день, страждали від деменції на 114% частіше некурців, від хвороби Альцгеймера – на 157% частіше, а від васкулярної деменції – на 172% частіше. Втім, можливо, вплив куріння на розумові здібності людини насправді набагато більш значні, адже багато курців не дожили до кінця дослідження через проблеми зі здоров’ям.

За інформацією Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, 5 мільйонів осіб щорічно вмирають від хвороб, пов’язаних з курінням. Ще 430 000 чоловік гинуть від пасивного куріння. Старече недоумство щороку обходиться світовій економіці в $604 мільярда доларів, а до 2050 року кількість хворих на деменцію збільшиться в три рази.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.