Тарік Азіз
Тарік Азіз просить поховати його в Йорданії

30 жовтня. Засуджений до повішення колишній заступник прем’єр-міністра Іраку Тарік Азіз просить поховати його після страти або смерті в Йорданії, щоб уникнути можливих знущань над тілом з боку представників нового режиму, повідомив в інтерв’ю іракському телеканалу “Аш-Шаркія” у суботу син Азіза Зіяд.

“У листі, направленому через свого адвоката, батько просить, якщо він буде страчений або помре до звільнення, тимчасово поховати його в Йорданії з тим, щоб після звільнення Іраку його тіло можна було б перепоховати на батьківщині”, – сказав він.

Таке прохання, за словами Зіяда, пояснюється побоюваннями Таріка Азіза, що його тіло може піддатися “знущанням з боку представників нового режиму”, як це сталося з екс-прем’єром Іраку Мухамедом Хамза аз-Зубайді.

Кадри знущання в іракському морзі над тілом Аз-Зубайді, який помер у грудні 2005 року в американському госпіталі в Багдаді, були показані по телеканалу “Аль-Арабія”.

Верховний кримінальний суд Іраку 26 жовтня засудив Таріка Азіза до смертної кари через повішення. Суд визнав його причетним до розправ над іракськими шиїтами в 1982 році, які почалися після невдалого замаху на іракського диктатора.

Вирок Таріку Азізу може бути оскаржений протягом 30 днів. Для набуття його чинності необхідно схвалення президентської ради Іраку.

Азіз протягом багатьох років був однією з ключових фігур в іракському керівництві. У квітні 2003 року він добровільно здався американському командуванню.

Родичі і адвокат колишнього іракського віце-прем’єра неодноразово просили звільнити його з в’язниці через погане здоров’я: у Азіза хворі легені, діабет і гіпертонія. У січні 2010 року він переніс обширний інсульт, в результаті якого на час втратив здатність говорити.

Два дні тому син засудженого до смертної кари Зіяд повідомив, що його батько разом з групою ув’язнених розпочав голодування.

Проти страти Таріка Азіза виступив зокрема Ватикан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.