Тарік Азіз

29 жовтня. Колишній віце-прем’єр Іраку Тарік Азіз, засуджений до смертної кари, почав голодування, повідомляє Agence France-Presse з посиланням на сина екс-політика.


“Мій батько і ще 25 ув’язнених вчора почали голодування”, – заявив у п’ятницю, 29 жовтня, син колишнього віце-прем’єра Зідад Азіз. Голодування, пояснив Зідад Азіз, проводиться на знак протесту проти скасування побачень з рідними і близькими, які надавалися укладеним в останню п’ятницю кожного місяця.

Тарік Азіз для оголошення вироку був переведений в камеру в будівлі Верховного суду Іраку,  повідомив його син. Щомісячні побачення з рідними і близькими проводяться лише у в’язниці, пояснив Зідад Азіз. “Ми планували під час побачення в п’ятницю передати батькові необхідні йому ліки, – сказав син Азіза. – Тепер же ми зможемо зробити це тільки в кінці листопада”. Зідад Азіз нагадав, що його 74-річний батько тяжко хворий.

Тарік Азіз був близьким соратником Саддама Хусейна, з 1979 року займаючи високі пости в уряді Іраку. Навесні 2003 року після початку військової кампанії в Іраку Тарік Азіз добровільно здався військам коаліції.

З 2003 року Азіз кілька разів поставав перед судом і був засуджений до тривалих термінів тюремного ув’язнення за злочини, вчинені під час правління Саддама Хусейна. Черговий суд над Азізом завершився 26 жовтня винесенням йому смертного вироку. За законодавством Іраку, після того, як вирок буде схвалений президентською радою країни, він повинен бути приведений у виконання протягом місяця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.