Тетяна Монтян закликає захистити львівських правозахисників

Дмитро Гройсман з Вінницької правозахисної групи надіслав тривожну інформацію про те, що у Львові сьогодні запроторили до буцегарні на три доби молодих хлопців з організації “Вартові закону”, просто за те, що вони регулярно протягом довгого часу пікетували обласну прокуратуру, вимагаючи робити те, що прокурорські мусять робити з нашою Конституцією – захищати права людини, ага – осбудсменчєги…

Наразі Вінницька правозахисна група починає акцію солідарності з заарештованими…
Ну а я не лише лінкую посилання на сайт ВПГ, де можна поставити підписи під зверненням на захист громадських активістів, але й копіпастю заяву правозахисників, і що найважливіше – пропоную ознайомитись з ідіотичним витвором суддівської тупості та підлості – постановою по справі про адміністративне правопорушення судді Галицького райсуд Львова Серьодкіної І.М., яка цілком щиро вважає в 2010 році, що для проведення мирних зібрань громадян вони мають отримати дозвіл якоїсь міської ради…

Застосування адміністративного арешту громадських активістів львівської громадської організації “Вартові закону” Олексія Верєнцова та Ігора Танічкевича є репресіями влади щодо правозахисників та грубим порушенням права людини на свободу мирних зібрань

Вінницька правозахисна група рішуче засуджує грубі репресії української міліції відносно активістів львівської громадської організації “Вартові закону”, яка широко відома своєю безкомпромісною боротьбою зі зловживаннями місцевої влади в сфері комунального обслуговування населення та спротивом порушенням прав людини з боку органів прокуратури та міліції.

14 жовтня 2010 року суддею Галицького райсуду м.Львова Серьодкіною І.М., по сфабрикованих матеріалах адміністративної справу було засуджено до трьох діб адміністративного арешту активістів-правозахисників громадської організації “Вартові закону”

Олексія Верєнцова та Ігора Танічкевича. Підставою для адміністративного покарання стала акція протесту організації “Вартові закону” проти зловживань та порушень прав людини в прокуратурі Львівської області, яку кілька десятків активістів провели 12 жовтня 2010 року. В ході акції протесту до пікетувальників прибув начальник Галицького райвідділу міліції у Львові та інший офіцер, які намагався незаконно застосувати силу до пікетувальників, провокували протестуючих на конфлікт. Все це задокументовано на численних відео та фотоматеріалах.

13 жовтня міліція з дому забрала відомого в Львові правозахисника Олексія Верєнцова та незаконно затримала його більш ніж на добу, без належного оформлення в ізолятор тимчасового тримання. Сьогодні 14 жовтня Олексія Верєнцова та Ігора Танічкевича було засуджено до трьох діб адміністративного арешту за, нібито злісну непокору законним вимогам співробітників міліції та порушення порядку проведення мирних заходів. При цьому судове засідання були проведені з кричущими порушеннями процесуальних прав осіб, що притягуються до адміністративної відповідальності. Суддя Серьодкіна заявила Олексію Верєнцову в присутності журналістів та глядачів, що йому не потрібен адвокат, оскільки він “сам є правозахисником і захищає інших людей”. Суддя також відмовилася ознайомитись з численними відеоматеріалами про події біля прокуратури Львівської області, заявивши в судовому зсідання, що “її комп’ютер не тягне дивится відео”.

Вінницькій правозахисній групі вдалося отримати копію постанови суду по справі Верєнцова. Цей “документ” вражає безграмотністю та цинізмом. Попри приписи Конституції України, та багатолітню практику Європейського суду з прав людини, суддя Серьодкіна вважає, що громадянам України для проведення мирного зібрання потрібні дозволи Львівської міської ради, без яких зібрання є “незаконними”. На цьому було побудовано судове рішення, яке може коштувати громадським активістам по три доби життя.

Вінницька правозахисна група закликає Президента України Віктора Януковича невідкладно просити Генерального прокурора України в порядку Ст.294 Кодексу України про адміністративні правопорушення скористатися правом на опротестування постанов Галицького районного суду щодо Олексія Верєнцова та Ігора Танічкевича.

Ми просимо Уповноваженого ВР України з прав людини Ніну Карпачову відкрити провадження Уповноваженого щодо грубих порушень прав людини на свободу мирних зібрань та мирний ненасильницький протест в м.Львові.

Ми звертаємось до представників організацій громадянського суспільства та ЗМІ всієї України з проханням всіляко поширювати інформацію про репресії відносно правозахисників та порушення конституційних прав людини на свободу мирних зібрань в Україні.

Ми просимо всесвітньовідому правозахисну організацію “Міжнародна Амністія” визнати Олексія Верєнцова та Ігора Танічкевича в’язнями сумління та розпочати міжнародну кампанію за їх негайне та безумовне звільнення.

Закликаємо усі організації та приватних осіб, які підтримують наше звернення – поставити під ним свої підписи.

Крім того, я, на відміну від Гройсмана, глибоко переконана, що хлопців “закрили” не за якісь там пікети, на які прокураторам насправді глибоко начхати, а ось за що:

Схему получения незаконных прибылей в теплоснабжении городских домов со стороны домоуправлений и “Львовтеплоэнерго” обнародовали активисты Общественной организации “Вартові закону”. Как отметил на сегодняшней пресс-конференции в региональном пресс-центре УКРИНФОРМа председатель ГО “Вартові закону” Алексей Веренцов, домоуправления применяют неправдивые опросные письма, т.е., технико-экономические показатели дома для начисления тарифов за теплоснабжение.

Так, например, жильцы из двух многоквартирных домов на улице Стрыйской только за один месяц обсчитали на 10 тысяч гривень. Но не все поспешили оплатить квитанции. В частности, жилец одного из этих домов Орест Тимочко, как говорил один сатирик, “засомневался”. И через независимые экспертизы добился того, что показатель максимальной тепловой нагрузки в этом доме с 0,465 Гкал/час был уменьшен до 0,275. Т.е. объем отапливаемой части с 21 840 кубометров снизился до 18 908. После этого было установлено, что объем теплопотерь на этот дом незаконно завысили на 59 процентов. Однако переплаченные за тепло средства людям не возвращают.

А. Веренцов ознакомил с “секретом” получения незаконных прибылей. По его словам, домоуправление, одновременно с повышением тарифов на теплоснабжение, передает расчет теплонагрузки производителю тепловой энергии – ЛГКП “Львовтеплоэнерго”, и согласно данным опросного листа определяет общую стоимость тепла, которое израсходовано на обогрев жилого здания.

После того “Львовтеплоэнерго” выставляет домоуправлению счет, где приводится общая стоимость потребленного тепла на дом. В свою очередь домоуправление на основании этого счета выставляет счет жильцам дома пропорционально площади квартир. Получив от жильцов средства за теплоснабжение, оно перечисляет их “Львовтеплоэнерго”. Следовательно, ежемесячно ЛГКП “Львовтеплоэнерго”, в соответствии с договором, перечисляет домоуправлению вознаграждение в размере 25 процентов от суммы платежей. А. Веренцов отметил, что размер “вознаграждения” является чрезвычайно высоким, потому что, как правило, составляет оно 4 процента.

Активисты ОО “Вартові закону” призвали жителей Львова проверить все технические данные своих домов (расчетный объем отапливаемой части дома, площадь дома, его высоту, периметр, среднесуточную расчетная температуру в отопительный период согласно Государственным стандартам Украины) на соответствие указанным в опросных листах. И посоветовали, что лучше всего это сделать не через местную структуру Минобороны и ГП “Горпроект”, которым, по их утверждению, не стоит доверять, потому что они подконтрольные городскому голове Львова, а в Киеве, Тернополе или Ивано-Франковске. Хотя, такая услуга обойдется в 400 грн.

Ніколи наші комунальники, які обкрадають щомісячно народ на неміряні суми, не пробачать спроб відкрити людям очі на цей цинічний перманентний грабунок, да.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.