Дунай
Український Дунай чистий

26 жовтня. Державна гідрометеорологічна служба інформує, що за даними Дунайської гідрометеорологічної обсерваторії станом на 12 годину 24 жовтня 2010 року погіршення стану забруднення української ділянки річки Дунай не відмічається.

За останньою інформацією, що надійшла по каналах Міжнародної комісії з захисту річки Дунай (МКЗД) 25 жовтня, на угорській ділянці Дунаю (створ Генье) вміст заліза, порівняно з минулою добою, дещо знизився і становив 0,415 мг/дм3 (при нормі в Угорщині 0,20 мг/дм3). Зафіксовані значення рН – 8,08 (норма від 6,5 до 8,5) та вмісту інших важких металів не перевищують гранично допустимих концентрацій, повідомляє прес-служба МНС.

Ситуація щодо якісного стану вод на українській частині р. Дунай та в районах водозаборів відслідковується службами Держводгоспу і знаходиться на постійному контролі.

За даними басейнової лабораторії моніторингу поверхневих вод Дунайського БУВР 25 жовтня 2010 р. на 14 год. 30 хв. додатково проведено відбір проб у двох точках р. Дунай. Показники якості води (важкі метали) на українській ділянці р. Дунай у межах норми і не перевищують фонових значень. Підтримується постійний зв’язок з Румунською стороною (національної адміністрації «Води Румунії») щодо якості води по в/п Basias (1072 км р. Дунай).

Відділами КВВР (Рені, Ізмаїл, Кілія, Вилкове) ведеться пильний контроль за дотриманням режиму водообміну Придунайських водосховищ.

На цей час загрози забруднення водосховищ не існує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.