Титанків, корабель
Записи пасажирів Титаніка пішли з молотка

Письмові свідчення вижила пасажирки “Титаніка” Лаури Франкателлі (Laura Francatelli) продані в суботу на британському аукціоні за 20 тисяч фунтів стерлінгів (32 тисячі доларів), повідомляє агентство Ассошіейтед Прес.

Лаурі пощастило опинитися в числі небагатьох пасажирів легендарного лайнера, які покинули місце трагедії в рятувальній шлюпці. У той час жінці було 31 рік. Після смерті Франкапеллі в 1967 році залишене нею свідоцтво загибелі “Титаніка” потрапило до приватних колекціонерів. Агентство відзначає, що в тексті документа міститься безліч деталей і подробиць загибелі “непотоплюваного” лайнера, що залишилися в пам’яті Лаури.

“Коли судно йшло до дна, стояв жахливий шум, потім пролунали крики пасажирів. Як довго це тривало, я не знаю … (Перебуваючи в шлюпці) ми майже весь час мовчали. Навкруги була повна темрява”, – наводить агентство текст документа.

Франкапеллі, яка в той час працювала особистим секретарем у леді Люсі Дафф-Гордон, згадувала, що вона разом зі своїм роботодавцем та її чоловіком сером Космо Дафф-Гордоном виявилася однією з 12 пасажирів шлюпки, розрахованої на 40 осіб.

Спочатку передбачалося, що документ піде з молотка за трохи меншу суму – 15 тисяч фунтів стерлінгів (24 тисячі доларів). Як йдеться у повідомленні, щасливим володарем архівного раритету став якийсь “колекціонер зі Східної Європи”, ім’я якого не називається.

Найдорожчим лотом аукціону став, однак, не цей документ, а плакат із зображенням “Титаніка”, придбаний невідомим колекціонером зі США за 96 тисяч доларів.

“Титанік” вийшов у свій перший і останній рейс з Європи до Америки 10 квітня 1912 року, взявши на борт більше 2,2 тисячі осіб. Чотирнадцятого квітня, під кінець четвертого дня шляху, “Титанік” зіткнувся з величезним айсбергом і затонув о 2.20 15 квітня. За різними даними, загинули від 1,4 тисячі до 1,517 тисячі чоловік, врятувалися близько 700.

Джерело РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.