Микола Томенко
Томенко передбачає ще більше стрілянини перед самими виборами

21 жовтня. Київ. Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що за 10 днів до виборів розпочнеться найбільш небезпечна фаза виборчої кампанії. Про це він сказав сьогодні під час брифінгу у парламенті.

Микола Томенко зазначив, що навіть після того, як влада призначила себе номером один у виборчих бюлетенях, вона не може забезпечити собі відповідний результат.

“Тому в деяких регіонах місцева влада і правоохоронні органи оголосили відкриту війну проти своїх опонентів, а в деяких – неоголошену”, – сказав Томенко.

Він наголосив, що вже не тільки стріляють у головних кандидатів, а й здійснюють такий серйозний тиск на кандидатів, який закінчується смертельними випадками. Микола Томенко привів кілька прикладів, зокрема, нещодавні події на Закарпатті, де невідомі обстріляли будинок голови первинної організації партії «Батьківщина» в с.Ільниця, депутата сільської ради трьох скликань та кандидата в депутати сільради І.Капітана; побиття агітаторів в Харківській області; смерть кандидата, на якого чинили тиск, у Донецькій області тощо.

«Але, тим не менше, навіть такі дії не дають владі впевненості у перемозі», – цитує  віце-спікера прес-служба.

Він повідомив, що має інформацію про те, що в останні десять днів виборчої кампанії розпочнеться заплановане в багатьох регіонах масове зняття з реєстрації найбільш популярних кандидатів на посаду міських голів, що не є членами Партії регіонів, та зняття популярних кандидатів в мажоритарних округах. Більше, того, Микола Томенко наголосив, що такий сценарій вже почав реалізовуватися. Він повідомив, що вчора було знято з реєстрації кандидату на посаду міського голови міста Кременчук, народного депутата від БЮТ О.Бабаєва.

«Сьогодні нам необхідно зробити все, щоб не допустити реалізації цього плану, бо якщо він здійсниться, то можна буде говорити не лише про фальсифікацію виборів, а й про те, що в Україні ліквідовано місцеве самоврядування», – відмітив Томенко.

«А в систему органів місцевої влади прийдуть люди, які практично призначені центральною владою за допомогою правоохоронних органів», – додав політик.

Щоб цього не допустити Микола Томенко дав три поради, які, на його переконання, можуть залишити вибори виборами та «зберегти обличчя України як демократичної країни».

«Перша порада – партіям. Не треба радіти, коли знімають з реєстрації ваших колег, або плакатися, коли вас нищить влада, необхідно всім партіям визначити план дій та спільно захистити результати виборів», – сказав він. Натомість, керівникам виборчих комісій Томенко порадив подумати про свої сім’ї і своє здоров’я, «бо місцева влада, призначена здебільшого з Києва, приходить і відходить, а ви і підписані вами протоколи залишаться в регіоні».

А звертаючись до місцевої і центральної влади, віце-спікер озвучив третю пораду: «Якщо і далі будете сіяти зневагу до людей, то пожнете ненависть до себе».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.