Мобільний зв'язок
Єдині ставки - 36 копійок за хвилину при дзвінках на мобільні й 25 копійок за хвилину - на фіксовані номери

У багаторічній суперечці операторів щодо вартості взаємного доступу до мереж поставлено крапку. Нацкомісія з питань регулювання зв’язку встановила єдині ставки – 36 копійок за хвилину при дзвінках на мобільні й 25 копійок за хвилину – на фіксовані номери. Про це повідомив голова комісії Володимир Олійник газеті “Комерсант-Україна”.

За його словами, протягом місяця учасники ринку зможуть висловлювати зауваження до ставок, що, як очікується, стануть чинними з наступного року.

Вартість доступу до мереж довгі роки була прерогативою самих операторів, що нерідко ставало предметом суперечок між ними.

Влітку цього року повноваження регулювати ставки з’явилися в НКРЗ – завдяки рішенню Антимонопольного комітету, який визнав найбільших операторів зв’язку монополістами на ринках завершення дзвінків на власних мережах.

У липні НКРЗ встановила “вилку” тарифів – 35-40 коп./хв. для мобільних і 17-25 коп./хв. для фіксованих операторів і дала операторам місяць на підписання угод.

Але на сьогодні угоди підписали лише 14% всіх компаній, розповідає директор з корпоративного управління й контролю “МТС-Україна” Олег Проживальський.

“НКРЗ намагалася уникнути жорсткого регулювання операторів і влітку встановила “вилку” тарифів, але компанії не оцінили лібералізм держрегулятора і здебільшого не змогли домовитися”, – зазначає голова підкомітету з телекомунікацій комітету Верховної Ради з питань транспорту і зв’язку Юрій Мороко.

Тепер оператори не зможуть встановлювати інші тарифи, крім запропонованих комісією. “Якщо вони цього не зроблять, це буде порушенням закону “Про телекомунікації”, – заявляє Мороко.

Втім, найбільший мобільний оператор “Київстар” як і раніше вважає, що підстав для запровадження єдиних ставок немає.

У компаніях відзначають, що зниження ставок приведе до зменшення доходів операторів.

У свою чергу галузеві аналітики вважають, що затверджені ставки вигідні держоператору “Укртелекому”, що, відповідно до заяв уряду, буде приватизований до кінця року.

Джерело Правда-Життя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.