Олександр Лукашенко
Європа дозволила Лукашенкові їздити до неї ще один рік

27 жовтня. На засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС, що відбулося в понеділок, було прийнято рішення продовжити на один рік дозвіл для білоруського президента Олександра Лукашенка і 35 його найближчих сподвижників на в’їзд до Євросоюзу, пише сьогодні Frankfurter Allgemeine.

Однак у цей “список тридцяти п’яти” не увійшов Віктор Шейман і ще три людини.

Шейман, розповідає автор статті Міхаель Людвіг, – це “ключова фігура режиму білоруського президента” і людина, проти якого “висунуті тяжкі звинувачення”. Його ім’я пов’язують із зникненням чотирьох осіб, які перейшли дорогу мінському диктаторові. Це колишній міністр внутрішніх справ Юрій Захаренко, колишній віце-спікер білоруського парламенту Віктор Гончар та бізнесмен Анатолій Красовський, що супроводжував його, а також оператор російського телеканалу ОРТ Дмитро Завадський.

Крім Шеймана шлях до Європи закритий, наприклад, для голови Центральної виборчої комісії Лідії Єрмоліно, “яка прославилася маніпуляціями на багатьох виборах, спрямованих на збереження влади Лукашенка”.

Заборона на в’їзд до країн ЄС для високопоставлених білоруських політиків і чиновників, нагадує видання, була введена після президентських виборів 2006 року, які супроводжувалися численними фальсифікаціями, і подальшими переслідувань опозиціонерів. Вважається, що його тимчасова відміна повинна стимулювати проведення реформ. У кінці жовтня 2011 питання про долю санкцій буде вирішуватися знову, повідомляє газета.

За матеріалами Frankfurter Allgemeine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.