Александр Квасьнєвський
Квасьнєвський пророкує Україні далеке європейське майбутнє

Процеси, котрі відбуваються в Україні, Європі та Росії – це частина процесу глобалізації. І тому перспективи України нерозривно пов’язані з глобальними викликами та можливостями, які відкриває перед нами сучасний світ.

Про це сказав голова Правління YES Александр Квасьнєвський, завершуючи 7-й щорічний форум Ялтинської європейської стратегії.

«Вам потрібно зрозуміти, яку роль ви хочете відігравати в цьому глобалізованому, багатосторонньому світі. Це повинно змінити ваш підхід, ваш погляд на речі. Глобалізація – це процес, який ми не можемо зупинити. Ми нерозривно пов’язані з ним», – підкреслив екс-президент Польщі, повідомляє прес-служба YES.

На його думку, вибір між Сходом та Заходом – для України не такий вже й важливий.

«Будь-який український президент повинен знайти баланс між Росією та ЄС. Складність у іншому – яким має бути цей баланс, як його визначити, як описати».

Александр Квасьнєвський закликає Україну та українців повірити у свої сили і не відмовлятися від європерспектив, тому що євроінтеграція України – це об’єктивна вимога часу.

«Українці повинні вірити у свою власну силу, своє майбутнє. Тому що у вас є потенціал. Ми можемо довго обговорювати, чи потрібна нам в ЄС Туреччина. Але в один прекрасний момент ми попросимо турків вступити до Євросоюзу. Так ось, наступить і той день, коли ми прохатимемо вас, українців, вступити до ЄС. Тому що ви нам потрібні», – заявив Алксандр Квасьнєвський.

Разом з тим, це не відміняє необхідності реформ, котрі має провести Україна:

«Роботи у нас дуже багато. Потрібно вирішувати проблеми та виконувати зобов’язання. Що дуже важливо – ви маєте створити громадянське суспільство. Вам потрібна активність народу, вам потрібен розумний виборець, розумний електорат, який контролює роботу системи і голосує свідомо».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.