NASA
Європейський корабель готують до польоту на МКС

Запуск європейського вантажного корабля ATV-2 “Йоганн Кеплер” до Міжнародної космічної станції (МКС) відбудеться в середині лютого наступного року.

“Країни-партнери по проекту МКС погодили дату старту корабля – 15 лютого. Вантажівка пристикується до російського службового модуля “Зірка” 26 лютого. Він перебуватиме у складі МКС близько півроку”, – повідомило джерело в російській ракетно-космічної галузі.

20-тонний корабель “Йоганн Кеплер” буде запущений ракетою-носієм Ariane 5 з космодрому Куру у французькій Гвіані і доставить на станцію більше вантажів, ніж його попередник, ATV-1 “Жюль Верн”, який здійснив політ на МКС у 2008 році. Велика доставка вантажів стала можливою завдяки легшим (на 50 кілограм) стійкам, в яких розміщуються м’які сумки з вантажами. Це, а також поліпшені засоби виведення, дозволило збільшити масу вантажів, що привозяться на 650 кілограм. Передбачається, що друга європейська вантажівка заправить баки модулів російського сегменту станції 860 кілограмами палива. Крім того, корабель привезе 1,6 тонни сухих вантажів і 100 кілограм стислих газів.

На відміну від першої європейської вантажівки “Жуля Верна” корабель “Йоганн Кеплер” не буде виконувати до стиковки з МКС місячний автономний політ з тестовими підходами до станції. Не виключено використання двигунів вантажівки ATV-2 для значного (на 40 кілометрів) підйому висоти польоту МКС після останнього польоту американського шаттлу до станції.

“Висота польоту МКС в даний час обмежується човниками, тому що американські партнери прагнуть забити їх під зав’язку, щоб доставити на МКС максимальну кількість вантажів. З виходом шаттлів на пенсію необхідність у польоті МКС за низькою орбітою відпаде”, – пояснив російський експерт.

У періоди максимальної сонячної активності, коли збільшується гальмування станції в атмосфері Землі, передбачається підтримувати її політ на орбіті з висотами від 400 до 415 кілометрів.

Перший європейський космічний вантажівка “Жюль Верн” був пристикований до МКС з 3 квітня по 6 вересня. Всі ці місяці корабель служив екіпажам станції кімнатою відпочинку і “лазнею”. За той час, поки “Жюль Верн” входив до складу російського сегменту комплексу, за допомогою його двигунів були проведені 4 корекції орбіти МКС, “вантажівка” також допомогла станції ухилитися від космічного сміття. Після відстиковки корабель автономно проблукав три тижні по навколоземній орбіті і був затоплений в Тихому океані.

Запуск третього європейського корабля ATV-3, названого “Едуардо Амальді”, намічається на лютий 2012 року, четвертого і п’ятого – відповідно на лютий 2013 і 2014 років.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.