Ангела Меркель
Меркель визначає напрямок співпраці ЄС-Росія

16 жовтня. Берлін. На майбутньому франко-російсько-німецькому саміті в Довілі (Франція) на вищому рівні його учасники будуть “дуже відкрито і докладно обговорювати один з одним питання, як ми будемо співпрацювати на міжнародному рівні”, заявила в традиційному суботньому відеозверненні до громадян канцлер ФРН Ангела Меркель.

За її словами, перш за все керівництво країни буде готуватися до саміту “великої двадцятки” в Сеулі у листопаді і саміту НАТО в Лісабоні, паралельно якому там пройде засідання Ради Росія-НАТО, куди запрошений президент РФ Дмитро Медведєв.

“Росія відіграє активну роль в колі держав “великої двадцятки” і підтримує політику Європейського союзу, спрямовану на створення стабільних фінансів і стратегій виходу із кризових сценаріїв для того, щоб сприяти сталому світовому економічному зростанню. Це стосується зустрічі “великої двадцятки” в Південній Кореї”, – підкреслила канцлер ФРН.

У Лісабоні, зазначила Меркель, “ми будемо говорити з приводу можливостей того, як Росія і НАТО краще можуть співпрацювати один з одним, оскільки час “холодної війни “остаточно минув”.

“Крім того, – продовжила канцлер ФРН, – темою переговорів буде те, як можна поліпшити співпрацю між Європейським союзом і Росією. Російський президент зробив з приводу цього пропозиція, як можна створити спільну архітектуру безпеки між Росією та Європейським союзом. Під час його візиту до Німеччини влітку цього року ми вже зробили перші кроки в такому напрямку. Тепер мова йде про те, щоб крок за кроком формувати таку архітектуру безпеки, зрозуміло, в дусі партнерства всіх європейських країн з Росією”.

Меркель зазначила також у зв’язку з цим, що “таке партнерство між Європейським союзом і Росією не повинно заважати співпраці в трансатлантичних відносинах, наприклад, у НАТО”.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.