Арсеній Яценюк
Яценюк звернувся в ГПУ, щоб перевірити законність постанови Кабміну про освіту

11 жовтня. Київ. Лідер політичної партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк звернувся із депутатським запитом до генерального прокурора України Олександра Медведька щодо перевірки законності постанови Кабінету міністрів про затвердження переліку платних послуг у закладах системи освіти державної і комунальної форм власності.

Арсеній Яценюк нагадав, що 27 серпня 2010 року уряд прийняв постанову, якою, зокрема, пропонується встановити плату за:

– користування документами з читальних залів та відділів зберігання фондів понад установлені навчальними закладами терміни;
– забезпечення обмундируванням студентів та працівників тих вищих навчальних закладів, статутом яких передбачено носіння форменого одягу;
– видання та реалізація навчальної літератури, наукових, науково-технічних видань, методичних, друкованих засобів масової інформації (газети, часописи, альманахи тощо);
– проведення занять для студентів, курсантів у разі, коли такі заняття пропущені без поважних причин.

Лідер «Фронту Змін» підкреслив, що ці послуги безпосередньо пов’язані з організацією навчально-виховного процесу і встановлення плати за них не відповідає вимогам статті 53 Конституції України, яка гарантує право кожного на освіту, повдіомляє прес-служба “ФЗ”.

«Конституція покладає на державу обов’язок забезпечити доступність і безоплатність дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах. Крім того, всі зазначені послуги мають фінансуватися з держбюджету», – наголошує він.

Арсеній Яценюк нагадав, що спроба ввести додаткові платні послуги для студентів вже мала місце минулого року – 14 квітня 2009-го Кабінет міністрів прийняв відповідну постанову. Але в зв’язку з її незаконністю, 5 червня 2009 року уряд скасував запровадження зазначених послуг для студентів.

«Ураховуючи наведене та з метою недопущення порушення прав студентів, прошу Вас перевірити законність зазначеного урядового акту й у разі виявлення фактів порушень законів України, вжити відповідних заходів прокурорського реагування. Про результати розгляду прошу поінформувати», – зазначається в депутатському зверненні Арсенія Яценюка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.