Арсеній Яценюк
Яценюк пікетуватиме ЦВК

Вимагаючи дострокових виборів президента України, опозиція відволікає увагу суспільства від головної теми – виконання чинної Конституції, яка вимагає проведення чергових виборів до Верховної Ради у березні 2011 року. Тому “Фронт змін” проведе акцію протесту біля стін ЦВК з вимогою провести парламентські вибори весною.

Про це заявив лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк у середу, 6 жовтня, повідомляє прес-служба “ФЗ”.

«Це пастка, яка підготовлена самою адміністрацією президента. Якщо опозиція наполягатиме на дострокових виборах, у Януковича будуть всі підстави звернутися до демократичної світової спільноти і говорити про маргіналізацію опозиції, яка без конституційних підстав вимагає його відставки. І він це обов’язково зробить саме для того, щоб не проводити чергові вибори до Верховної Ради», – зазначив він.

Арсеній Яценюк переконаний у тому, що опозиція має діяти послідовно і холоднокровно. Передусім необхідно добитися проведення парламентських виборів у березні наступного року, як того вимагає Основний закон, який набув чинності за рішенням Конституційного суду.

«Конституція чітко визначає: термін повноважень парламенту – 4 роки. А тепер просте арифметичне завдання: 2007 рік (дата виборів до Верховної Ради) плюс 4 роки (термін повноважень Ради) дорівнює 2011 рік. Чому в Партії регіонів виходить 2012 та 2015?» – зазначив він.

Лідер «Фронту Змін» заявляє, що влада повинна виконати Конституцію – вона має оголосити вибори.

«Центральна виборча комісія зобов’язана, згідно з вимогами чинної Конституції, не пізніше ніж 22 листопада оголосити проведення парламентських виборів, уряд повинен передбачити фінансування цих виборів. Опозиція має згуртуватися і на цих виборах перемогти, щоб сформувати в новій Верховній Раді демократичну більшість, яка стане запорукою збереження демократії в Україні», – підкреслив політик.

Арсеній Яценюк повідомив, що напередодні голова парламенту Володимир Литвин повернув його проект постанови про призначення виборів на 27 березня 2011 року. Причому зроблено це було з порушенням регламенту.

«Без жодного формулювання, без жодного посилання на регламент. Я прочитав між строк: «Вибачте, пане Яценюк, оскільки Блок Литвина не проходить до наступного парламенту, то ми не збираємося іти на вибори в 2011 році. Голова Верховної Ради, Володимир Литвин».

«Я розумію його мотивацію – це його остання каденція, в наступну Раду вони не пройдуть. Але це ніяк не стосується вимоги Конституції щодо чергових виборів у 2011 році! Конституційний суд прийняв рішення, що діє стара Конституція, – то виконуйте її. А виходить так: що стосується повноважень президента – виконуємо, а те, що стосується терміну дії Верховної Ради, – не підходить, тому не виконуємо. Так не буде. Виконуємо все по пунктах», – підкреслив лідер «Фронту Змін».

Він заявив, що опозиція має зібрати 151 голос для того, щоб на табло Верховної Ради під час розгляду питання про продовження терміну чинної Верховної Ради на рік засвітився напис «Рішення не прийнято».

Арсеній Яценюк повідомив, що «Фронт Змін» розпочне біля ЦВК акцію підтримки виконання Конституції щодо проведення виборів 27 березня: «За Конституцією, саме ЦВК визначена органом, який зобов’язаний прийняти рішення про початок виборчого процесу».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.