Ярослав Качинський
Ярослав Качинський

Тільки зараз поляки помічають, як втрата брата вибила з рівноваги Ярослава Качинського, пише в своїй статті оглядач Sueddeutsche Zeitung Томас Урбан.

Ярослав Качинський схуд і змарнів. Його особа набула сірий відтінок, а в куточках рота утворилися глибокі борозни”, – описує автор статті зміни, що відбулися в зовнішності брата загиблого в авіакатастрофі під Смоленськом польського президента. Раніше націонал-консервативний лідер опозиції Ярослав Качинський представляв собою пряму протилежність братові Леху, справляв враження швидше скутого людини. “Він був згустком енергії, талановитим оратором, надихав цілі зали”.

Через місяці демонстративної стриманості – багато спостерігачів пов’язують це напряму з передвиборчою кампанією – сьогодні Ярослав Качинський заявляє про те, що зробить все можливе, щоб не залишити в політиці ні нового президента Броніслава Коморовського, ні главу уряду Дональда Туска. Як одному, так й іншому Ярослав Качинський у свій час програв. В якості причини він називає “недозволене ставлення” до покійного брата. Качиньський “перетворив боротьбу за місце брата в історії у завдання всього свого життя”, вважає автор публікації.

Нинішній президент спровокував гнів Ярослава Качинського тим, що розпорядився прибрати дерев’яний хрест з площі перед президентським палацом. Католики-фундаменталісти збиралися там після катастрофи, молячись за душу загиблого президента і моральне оздоровлення Польщі. Потім, продовжує журналіст, Коморовський “дозволив собі” досить грубі зауваження з приводу неефективної зовнішньої політики свого попередника.

Ярославу Качинському було неприємно дізнатися, що більша частина поляків вважали недоречним поховання його брата і його дружину Марію в кафедральному соборі королівського замку Вавель у Кракові. Багато коментаторів, відзначає автор матеріалу, піддають критиці та надмірному релігійному контексту, в якому подається авіакатастрофа.

У плани Качинського входить перемога на парламентських виборах у 2011 році та посада прем’єра. Його не бентежить те, що згідно з опитуваннями його партію “Закон і справедливість” підтримують менше 30% населення.

Джерело: Süddeutsche Zeitung

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.