Наото Кан
Наото Кан бачить загрозу збоку Китаю і КНДР

24 жовтня. Японія. Загроза безпеки Японії останнім часом зросла, заявив японський прем’єр-міністр Наото Кан, виступаючи на параді сил самооборони країни в передмісті Токіо.

За його словами, особливу тривогу викликає ядерна програма Північної Кореї, а також зростання військової потужності Китаю – зокрема, його військово-морських сил. Міністр також підкреслив важливість зміцнення військово-політичного союзу Токіо з Вашингтоном.

Заява японського прем’єра послідувала незабаром після повідомлення про прибуття до Північної Кореї делегації китайського військового відомства. За підсумками переговорів представники КНДР і КНР заявили, що відносини між їхніми країнами будуть поліпшуватися.

Раніше заступник міністра закордонних справ Північної Кореї Пак Кіль Йон заявив, що КНДР має намір нарощувати “ядерну міць”, щоб стримувати можливу загрозу з боку США.

“До тих пір поки американські ядерні авіаносці кружляють по морях навколо нашої країни, ми не відмовимося від наявних в нашому розпорядженні засобів ядерного стримування – навпаки, їх буде ще більше посилено”, – сказав він.

Нагадаємо, в кінці серпня цього року США ввели нові санкції відносно Північної Кореї, заморозивши активи державних і приватних підприємств КНДР, а також фізичних осіб, підозрюваних у підтримці ядерної програми країни. У чорний список потрапили чотири приватних підприємства, три компанії і п’ять державних агентств. За словами представників влади, також введені обмеження на купівлю та продаж зброї, предметів розкоші.

США знову заявили, що хочуть від КНДР конкретики у кроках з обговорення ядерної програми, зокрема у Вашингтоні бажають бачити конкретні ознаки того, що Пхеньян серйозний в своїх намірах повернутися до шестисторонніх переговорів щодо північнокорейської ядерної програми.

Переговори за участю КНДР, Південної Кореї, Росії, США, Китаю і Японії з питання відмови Пхеньяна від ядерної зброї були перервані у травні 2009р. після чергових ядерних випробувань, проведених Північною Кореєю.

Джерело Trend

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.