Віктор Янукович
Президент не заперечує проведення Конституційного референдуму

Президент України Віктор Янукович 1 жовтня виступив із зверненням до народу країни, заявивши, що готовий підтримати проведення плебісциту за конституцією країни.

Глава держави пообіцяв, що дії влади щодо зміни Основного закону країни будуть “ефективними, системними і прозорими”.

“Я підтримую ідею референдуму, а також ідею [скликання] Національної конституційної асамблеї як механізму для ефективної консолідації на шляху реформування політичної системи”, – сказав Янукович.

Коли і як саме буде проходити процедура скликання цієї асамблеї, а також що саме буде винесено на референдум, президент не пояснив.

Зате він прокоментував події ранку того ж дня, коли конституцію поміняли без будь-якого референдуму – рішенням КС Україна. На думку Януковича, подія не стало несподіванкою для народу. “Ми повернулися до конституції, яку Європа і світ визнали як одну з кращих”, – вирішив голова держави.

Янукович також пообіцяв співгромадянам не відступати від шляху демократії і реформ, будувати сильну і конкурентоспроможну країну, а також попросив у цій справі допомоги у Всевишнього.

Як повідомлялося раніше, Конституційний суд України скасував чинність закону номер 2222, яким Україна оголошувалася парламентсько-президентською республікою, і ввів в дію конституцію 1996 року, яка наділяє президента широкими повноваженнями.

Опоненти чинної влади заявили, що рішення це – незаконне, а Янукович і його команда просто узурпували владу в країні.

Джерело Lenta

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.