Янукович погорив з Меркель по телефону про Конституцію

Президент України Віктор Янукович поговорив з канцлером Німеччини Ангелою Меркель по телефону про нову-стару Конституцію України.

Зокрема,  глава української держави розповів таке: “Конституційний Суд ухвалив рішення скасувати політреформу 2004 року, оскільки вона була прийнята з порушеннями норм Основного Закону, а відтак – антиконституційно”, – цитує Януковича його прес-служба.

За словами президента, порушення при ухваленні змін до Конституції у 2004 році також визнала Венеціанська комісія.

Відтак Україна стала президентсько-парламентською державою. Рішення КСУ унеможливлює протистояння між центрами влади, підкреслив Янукович.

“Зараз для України важливо у спокійній обстановці повернутися у правове поле. Цей процес зараз відбувається у парламенті. Він проходить у демократичному руслі, з дотриманням принципу верховенства права та не викликає гострих дискусій”, – підкреслив президент.

Під час розмови Янукович зазначив, що вчора Всеукраїнські збори юристів висловилися на підтримку рішення Конституційного Суду скасувати зміни до Основного Закону від 2004 року.

Крім того, днями відбулася телефонна розмова президента України з прем‘єром Великої Британії Девідом Кемероном.

Під час бесіди особливу увагу було приділено змінам, які відбулися в Україні у зв‘язку з рішенням Конституційного суду від 1 жовтня.

Янукович наголосив, що “це рішення Конституційного суду повернуло Україну в правове поле”.

Президент нагадав, що Конституцію 1996 року Венеціанська комісія визнала однією з кращих у світі.

“Я як ніхто інший зацікавлений, щоб процеси в Україні відбувалися прозоро і демократично, з дотриманням принципу верховенства права”, – акцентував увагу глава держави.

Янукович також запросив Меркель і Кемерона взяти участь у міжнародній конференції з нагоди 25-річчя Чорнобильської катастрофи, яка відбудеться у квітні 2011 року в Києві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.