Яндекс, Google
Яндекс кращий за Google?!?

У Росії частка американського пошукового гіганта Google знизилася до незначних 20%. Причина тому – пошукова система “Яндекс“, що завоювала 65% ринку і продовжує набирати популярність, пише SPIEGEL ONLINE.

Острівцем Каліфорнії в центрі Москви називає автор публікації Беньямін Біддер офіс “Яндекса”. “Гамаки, свіжі фрукти і сучасні, охолоджені за допомогою водних капілярів стіни нагадують атмосферу Силіконової долини”.

Рідкісна за російськими мірками історія успіху розпочалася в 1997 році, в рік заснування “Яндекса”. Сьогодні, відзначає автор публікації, більше 90% пошукових запитів росіян припадає саме на цю систему. В кінці 1990-х, розповідає головний редактор і одна із засновниць “Яндекса” Олена Колмановська, весь “рунет” уміщався в 5 гігабайтах. “Браузери розпізнавали лише англійську, а пошукова система Alta Vista не відрізняла російську від болгарської”.

“Сьогодні, – продовжує видання, – від Калінінграда до Владивостока регулярно користуються інтернетом близько 60 млн чоловік. Тільки за останній рік число користувачів у російському сегменті зросла майже на 15 млн людей”. “Цей швидко зростаючий ринок, як і раніше, приваблює Google. Пошукова система вже освоїла всі труднощі російської мови. Однак “Яндекс” продовжує лідирувати, обходячи американців на два кроки”, – додає автор.

База успіху російської пошукової системи була закладена ще в Радянському Союзі, зауважує німецьке видання. “У СРСР були найкращі математики в світі, – говорить Колмановська. – На щастя, після розпаду вони не всі виїхали на Захід”. Сьогодні компанія сама піклується про приплив фахівців. Так, спільно з одним з московських університетів компанія реалізує освітню програму.

Яндекс” розробляє плани по експансії, говориться в статті. У Казахстані, Білорусії, на Україні компанія вже надає свої послуги. У травні стартує англомовна версія пошуковика. У 2011 році очікується вихід компанії на Нью-Йоркську біржу, пише на закінчення автор.

Відзначимо, що у січні частка «Яндекса» для українських користувачів склала 22,7%, втім Google продовжує залишатися лідером ринку з часткою в 65,1%

За матеріалами: Der Spiegel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.