WikiLeaks
Wikileaks готує важливу заяву

22 жовтня. Сайт WikiLeaks, що спеціалізується на поширенні секретних документів, в суботу зробить важливу заяву, йдеться в п’ятницю на сторінці скандально відомого інтернет-ресурсу в соціальній мережі Twitter.

“Важливу заяву (буде зроблено) в Європі завтра (у суботу) о 10.00”, – сказано в повідомленні.

WikiLeaks не уточнює в якій саме європейській країні буде зроблено заяву і чи є передбачуваний час центральноєвропейським.

Можливо заява прозвучить в ході прес-конференції, проведення якої WikiLeaks анонсував на своїй сторінці на Twitter в четвер.

Є підстави вважати, що “важлива заява” буде мати відношення до 500 тисяч секретних американських документів, що стосуються війни в Іраку, які WikiLeaks мав намір опублікувати найближчим часом.

Пентагон неодноразово закликав керівництво WikiLeaks відмовитися від своїх планів, оскільки публікація даних документів може серйозно загрожувати безпеці іракців, які співпрацювали з американськими військовими.

Група з 120 фахівців військового відомства США вже вивчає добірку документів, які, як передбачається, опублікує WikiLeaks. Відразу після їх появи в мережі фахівці повинні будуть оцінити масштаб потенційного утрати від їх оприлюднення.

Представник Міноборони США Дейв Лепан вже зазначив, що в масиві документів не міститься стратегічних узагальнень або особливо секретної інформації. В основному ці зведення стосуються проведення операцій тактичного рівня, інцидентів під час вибухів, поводження з військовополоненими і розмовам американських офіційних осіб з іракськими політиками.

В кінці липня сайт виклав в мережі першу добірку службових документів, що стосується всіх аспектів проведення операцій союзників в Афганістані з січня 2004 року по грудень 2009 року. Підбірка включала в себе більше 90 тисяч документів. Її основу склали рапорти американських командирів різного рівня про проведення операцій, що описують подробиці бойових дій і містять детальний опис їх наслідків.

Уряд США різко засудив дії WikiLeaks і зажадало повернути все ще не опубліковані документи.

Жаль про “неймовірну безвідповідальность” WikiLeaks в серпні висловила і Міжнародна організація “Репортери без кордонів”. У її відкритому листі зазначалося, що опублікована Wikileaks інформація піддає значному ризику місцевих жителів, які надають допомогу міжнародної коаліції в Афганістані.

З проханням прибрати з документів імена мирних жителів, які надавали сприяння коаліції, до Wikileaks звернулися і багато правозахисних організацій, в тому числі “Міжнародна амністія” (Amnesty International).

Додаткову скандальність діям WikiLeaks надає особистість його засновника і одного з керівників Джуліана Ассанжа щодо якого Швеція веде слідство за підозрою у зґвалтуванні.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.