житло, хмарочос
Нерухомість Ізраїля найживіша

15 жовтня. Американці, що втратили в роки кризи більшу частину вартості своїх будинків, з подивом і захопленням дивляться на ізраїльський ринок нерухомості, який їм видається самим стабільним і динамічним у світі.

Принаймні, такі епітети використовує автор в розлогій статті, опублікованій сьогодні в Washington Post: «one of the hottest property markets in the world» і «the fastest-rising property market on earth».

Ізраїльська нерухомість, за словами автора, кореспондента AP у Ізраїлі, встояла під ударами кризи, в той час як у багатьох країнах ціни на будинки і квартири танули як квітневий сніг.

Автор наводить чимало прикладів, які свідчать про «квартирний бум» в Ізраїлі, таких як високий рейтинг Ізраїлю у світовому індексі нерухомості Global Property Guide. Або той факт, що ціни на житло підскочили до небес у великих містах Ізраїлю: в Єрусалимі квартира коштує в середньому $403 тис. , а в Тель-Авіві – $560 тис. За рік ціни зросли на 20%, а з 2007 року на 49%.

Радісний для ріелтерів і сумний для громадян рекорд: цього року Ізраїль на шостому місці з 36 країн світу по зростанню цін на нерухомість. А за результатами за два роки – на першому.

Мова іде про бізнес, не про людей, яким не по зубах дах над головою. Втім, автор пише, що ціни відірвані від реальних доходів населення в Ізраїлі, в якому ВВП на душу населення коливається в межах $30 тисяч.

Разом з тим, стверджує автор статті, Ізраїлю не загрожує колапс ринку нерухомості і кредитів, як це трапилося в США. І це завдяки банківській системі Ізраїлю, яку він називає «консервативною».

Бум кредитування, яке призвело до кризи в Америці, в Ізраїлі не спостерігається, так як для придбання квартири необхідно володіти капіталом в 40% вартості житла. Насправді, мова йде про зовсім недавно вжиті заходи з посилення правил видачі іпотечних позик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.