Григорій Перельман
Математик Григорій Перельман

15 жовтня. Миколаїв. Фото. Зображення російського математика Григорія Перельмана, який отримав всесвітню популярність у зв’язку з доказом гіпотези Пуанкаре і відмовою від престижної медалі Філдса і мільйона доларів від Математичного інституту імені Клея, послужило засобом для політичної агітації на Україну.

У місті Миколаєві, на вулиці Радянській, з’явилися рекламні щити, так звані «сітілайти», з «політичним» текстом: «А мені пенсію підняли на 7 гривень! 31 жовтня проголосую за регіоналів або за Тігіпка ».

Видання novosti-n.mk.ua припускає, що розробники даного рекламного продукту шукали в інтернеті «відповідне фото, що символізує жебрака, убогого, забитого пенсіонера», і «зображення видатного математика сучасності здалося їм у цьому сенсі найбільш підходящим».

Перельман відомий тим, що веде замкнутий спосіб життя і майже не дає інтерв’ю. Втім, відомі його слова, які він виголосив, відмовившись в липні від мільйона Інституту Клея.

«Якщо говорити зовсім коротко, то головна причина – це незгода з організованою математичною спільнотою. Мені не подобаються їхні рішення, я вважаю їх несправедливими», – заявив тоді Перельман.

Крім того, Григорія Перельмана як приклад навів прем’єр-міністр РФ Володимир Путін, виступаючи на загальних зборах Російської академії наук і коментуючи скорочення бюджету цієї організації.

Григорій Перельман

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.