Ігор Пелих
Ігор Пелих

Шевченківський суд визнав Олега Кирилова, водія авто, в якому розбився телеведучий і продюсер Ігор Пелих, винним і позбавив його волі на дев’ять років, повідомляє «Телекритика».

Про це 4 жовтня оголосила суддя Наталія Марчук.

Кирилова визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 135 ККУ (ненадання допомоги постраждалим) та за ч. 3 ст. 286, яка передбачає, що порушення правил безпеки дорожнього руху, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, караються позбавленням волі на строк від семи до 12-ти років із позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3-х років.

На попередньому засіданні прокурор Нечипоренко просив визнати підсудного винним і призначити і призначити покарання 10 років позбавлення волі. У свою чергу Олег Кирилов визнав за собою порушення ч. 3 ст. 286 ККУ і звернувся до суду з проханням надати йому мінімальний термін, щоб він мав змогу, коли вийде на свободу, відшкодувати кошти потерпілим.

Однак суддя задовольнила у повному обсязі цивільні позови представників потерпілих. Зокрема, суд постановив Олегу Кирилову сплатити на користь Інни Ісікової матеріальне відшкодування у розмірі 94 тисячі 134 гривень та моральне відшкодування у розмірі 720 тисяч гривень, на користь матері Олександри Грінченко – 700 тисяч гривень, а на користь чоловіка загиблої П’єра Колі 900 тисяч гривень. Також підсудний має сплатити судові витрати та за проведені експертизи.

Нагадаємо, Ігор Пелих загинув 8 травня 2009 р. в результаті аварії в Києві на проспекті Перемоги. Два пасажири автомобіля Honda, зокрема Пелих та київська студентка Олександра Грінченко, загинули на місці ДТП. Ще одна пасажирка Інна Ісікова залишилась жива, але отримала тяжкі травми.