Техніку люди розуміють на генетичному рівні

19 жовтня. Великобританія. Британські дослідники виявили, що страх перед новими технологіями закладається до народження людини і залежить від впливу чоловічого статевого гормону тестостерону у внутрішньоутробному періоді, пише The Daily Telegraph.

У дослідженні співробітників Університету Бата взяли участь 150 студентів, що вивчають комп’ютери, і 119 студентів-гуманітаріїв. Ступінь впливу на них тестостерону в організмі матері оцінювали за різницею довжини між вказівним і безіменним пальцями – чим більшою була ця різниця, тим сильнішою була дія гормону.

У тих, хто вивчає гуманітарні дисципліни, менші показники цієї різниці підвищували ризик тривожності, пов’язаної з використанням сучасної техніки, аж до панічного страху – технофобії.

Крім того, в ході дослідження з’ясувалося, що недостатній вплив тестостерону у внутрішньоутробному періоді привертає до всіх видів фобій у подальшому житті.

За словами керівника роботи Марка Броснана (Mark Brosnan), отримані результати свідчать про фізіологічні основи розуміння технологій, тому людям, яким складно в них розібратися, не слід вважати себе “невдахами або дурнями”, як це часто відбувається.

Результати дослідження опубліковані в журналі Personality And Individual Differences.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.